مغایرت 80 میلیارد تومانی در حساب های شهرداری یزد

ایسنا دوشنبه ۱۴ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۲:۱۰
رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد گفت: متأسفانه بعد از بررسی انجام شده در حسابرسی های شهرداری یزد از سال 94 تا 96 مغایرت بیش از 80 میلیاردی بدست آمده است.

به گزارش ایسنا، «ونوس عامری» در جلسه شورای اسلامی شهر یزد که با حضور تمام اعضا برگزار شد، با بیان این که در بررسی گزارش های حسابرسی سال های 94 ،95 و 96 شهرداری توسط کمیته حسابرسی شورا متوجه مغایرت های زیادی در اسناد دریافتنی شدیم، اظهار کرد: در سال ۹۴ مغایرت اسناد دریافتنی نزدیک به ۹۵ میلیارد تومان بوده که به ۳۰ درصد بودجه همان سال می رسد.
وی افزود: در گزارشی حسابرسی سال ۹۶ مبلغ مغایرت اسناد دریافتنی ۱۲۷ میلیارد تومان درج شده که با وجود مبالغ هنگفت مغایرت متاسفانه حتی یک صورت مغایرت طی این سال ها جهت شفاف سازی سیستم مالی تهیه نشده است.
رییس کمیسیون بودجه شورای اسلامی شهر یزد گفت: در بررسی روند حسابداری طی سال های ۹۳ تا ۹۶ به گونه ای است که ریزی از اسناد دریافتنی وجود ندارد و پیمانکار طرح هم نتوانست این اسناد را ثبت کند.
عامری در ادامه با اشاره به ادعای خود مبنی بر وجود مغایرت 80 میلیارد تومانی در حساب های شهرداری یزد، تصریح کرد: ما در کمیته حسابرسی حداقل 30 ساعت وقت برای بررسی گزارش حسابرسی سال های ۹۴ و ۹۵ اختصاص دادیم و اینکه گفته بودند عامری راحت می گوید ۸۰ میلیارد مغایرت وجود دارد اصلا راحت به این ارقام نرسیدیم بلکه جهت شفاف سازی مالی وقت و دقت بسیار به خرج دادیم.
این مسئول بیان کرد: طبق آخرین بررسی ها تا سال ۹۶ نزدیک به ۱۲۷میلیارد تومان مغایرت گزارش شده که جهت تعیین تکلیف و شفاف سازی این مهم به یک مؤسسه حسابرسی برون سپاری شد تا شاید بتوان صورت مغایرت قابل قبولی تهیه شود.
وی در پایان گفت: نهایتاً ما به این نتیجه رسیدیم آئین نامه اسناد دریافتنی برای شهرداری تدوین شود که ان شاءالله یک روند مناسبی داشته باشد و دریافت ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار