ستاره های زن جشنواره سی و هفتم؛ از هدیه تهرانی تا شبنم مقدمی

برترینها شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۰
لیلا حاتمی با «مرد بدون سایه» در جشنواره حضور دارد. هدیه تهرانی با «روز های نارنجی» و «مسخره باز» جزو بازیگران دوفیلمی است. شبنم مقدمی «شبی که ماه کامل شد» را در بخش مسابقه دارد و «زهر مار» او در بخش نگاه نو به نمایش در می آید.

روزنامه همشهری - سید مهرزاد موسوی: بر خلاف هفته پیش، حالا علاوه بر فیلم های بخش نگاه نو، فیلم های بخش مسابقه جشنواره فجر هم مشخص شده اند و با قاطعیت می توان آنها را از جنبه های مختلف تحلیل کرد. عکس تست گریم یا نقش بعضی از بازیگرها منتشر شده است و بعضی ها نه. می پرسید پس چطور مشخصات نقش هایشان را تحلیل کرده اید؛ جواب ساده است: گوش تیز کردن در محافلی که بحث جشنواره در آن داغ است! این گزارش سعی کرده در خلال تیپ شناسی، اطلاعات نسبتا جامع و بکری از فیلم ها بدهد.
لیلا حاتمی با «مرد بدون سایه» در جشنواره حضور دارد. هدیه تهرانی با «روزهای نارنجی» و «مسخره باز» جزو بازیگران دوفیلمی است. شبنم مقدمی«شبی که ماه کامل شد» را در بخش مسابقه دارد و «زهر مار» او در بخش نگاه نو به نمایش در می آید. مهناز افشار بازیگر سه فیلمی جشنواره امسال است: «آشفتگی»، «قسم» و «ناگهان درخت». «ماجرای نیمروز – رد خون» و «غلامرضا تختی» 2فیلم مهم جشنواره هستند که بهنوش طباطبایی در آنها حضور دارد. سهم مریلا زارعی هم «ایده اصلی» است.
هدیه تهرانی
برنده 2سیمرغ بلورین بهترین بازیگر زن جشنواره، امسال با 2فیلم در این رویداد حاضر است؛ یکی «روزهای نارنجی» که در بخش مسابقه فیلم های اول روی پرده می رود و دیگری «مسخره باز» نخستین تجربه کارگردانی همایون غنی زاده.
روزهای نارنجی
هدیه تهرانی سال گذشته در فیلم روزهای نارنجی بازی کرد؛ فیلمی که به جشنواره سال قبل نرسید و امسال بعد از کلی گشت و گذار در فستیوال های جهانی برای رقابت در بخش فیلم های اول پذیرفته شد. فیلم در ایران اکران عمومی نداشته، اما از عکس های منتشر شده و تیزرهای آن مشخص است که تهرانی نقش یک زن از ...

سرخط اخبار