سرانه بیمارستانی غرب استان فاجعه است

ایران اکونومیست پنج شنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۱۷:۲۲
«انوشیروان محسنی بندپی» استاندار تهران در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم با اشاره به سرانه بیمارستانی غرب استان به میزان 0.6 تخت به ازای هر هزار نفر جمعیت، آن را یک فاجعه خواند.

ایران اکونومیست- استان تهران 16 شهرستان دارد که رباط کریم، شهریار، ملارد و شهرقدس از جمله شهرستان های غرب این استان را تشکیل می دهند و این درحالی است که برخی از این شهرستان ها هرکدام جمعیتی حدود بعضی از استان های کشور دارند.
منابع مختلف سرانه تخت بیمارستانی کل استان تهران را 26 تخت به ازای هر 10 هزار نفر اعلام کرده اند در حالی که این رقم در سرانه مربوط به شهرستان های استان به غیر از شهر تهران(پایتخت) هفت تخت برای هر 10 هزار نفر و در کشور 19 تخت به ازای هر 10 هزار نفر است.
محسنی بندپی روز پنجشنبه در جلسه شورای اداری شهرستان رباط کریم همچنین با انتقاد از سرانه آموزشی استان تهران بیان کرد: معاون وزیر آموزش و پرورش گفته بود که بعد از شهرستان های استان سیستان و بلوچستان، شهرستان های استان تهران فقیرترین سرانه آموزشی را در کشور دارند.
وی با اشاره به شرایط رباط کریم اظهار داشت: نرخ بیکاری در این شهرستان هشت درصد است که با وجود زمینه های کسب و کار باید نرخ بیکاری آن کاهش یابد.
به گزارش ایرنا، سرانه آموزشی استان تهران نیز 32 دانش آموز در هر کلاس اعلام شده است در حالی که این رقم در کل کشور به 24 دانش آموز در هر کلاس می رسد.
استاندار تهران گفت: نرخ رشد جمعیت در شهرستان رباط کریم رو به رشد و این بدین مفهوم است که رباط کریم شهرستانی مهاجرپذیر به شمار می آید.
**مترو به رباط کریم می رسد
وی همچنین با تاکید بر ضرورت توسعه حمل و نقل عمومی در غرب استان تهران خاطرنشان کرد: قطار حومه ای پرند، رباط کریم، اسلامشهر به طول 50 کیلومتر در دست احداث قرار دارد و در عین حال معاون حمل و نقل ترافیک شهرداری تهران نیز مسئولیت همکاری در خصوص ایجاد و ...