«مگرالن» دومین نماینده ایران در برلیناله شد

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۷
تهران- ایرنا- فیلم کوتاه «مَگرالِن» به کارگردانی و تهیه کنندگی مریم زارعی و نویسندگی پیام سعیدی، دومین نماینده سینمای ایران در بخش نسل جشنواره فیلم برلین است.

به گزارش روز شنبه خبرنگار فرهنگی ایرنا، فیلم کوتاه «مَگرالِن» به عنوان اولین تجربه زارعی در فیلمسازی در بخش «نسل» جشنواره فیلم برلین 2019 روی پرده می رود.
در این بخش فیلم های داستانی، مستند، انیمیشن، فیلم های ژانری و آثاری که زبان رسمی سینما را گسترش می دهند با هم رقابت می کنند.
فیلم های این بخش از میان نزدیک به 2500 شرکت کننده انتخاب شده اند و در مجموع 62 فیلم کوتاه و بلند از 36 کشور و تولیدکننده در دو بخش «کا پلاس» و «14 پلاس» به نمایش درمی آید.
فیلم کوتاه «مَگرالِن» داستان خانواده ای را روایت می کند که در یک قبرستان ماشین زندگی می کنند. دختر کوچک خانواده که نابیناست به همراه برادر بزرگترش در قبرستان ماشین ها ماشینی برای خود ساخته اند که در آن روزهایشان را می گذرانند. اتفاقی باعث برهم خوردن نظم متزلزل خانواده می شود. کودکان برای کنار آمدن با این اتفاق در تلاش برای پیدا کردن راه خود هستند. برادر بزرگ تر تلاش می کند تا دنیای تلخ پیرامون را جور دیگری برای خواهرش تصویر کند و ...
آتنا سلیمانی، رزمریم کاظمی، طاها نجف پور و منصور نصیری بازیگران این فیلم کوتاه هستند.
زارعی کارگردان فیلم کوتاه «مَگرالِن» دانش آموخته تئاتر از دانشگاه سوره و دانشگاه آلبرتا کانادا است و تجربه کارگردانی و طراحی تئاتر در جشنواره های مختلف داخلی و خارجی را در کارنامه دارد.
پیش از این حضور فیلم کوتاه «تتو» به کارگردانی فرهاد دل آرام در این بخش قطعی شده بود.
شصت و نهمین جشنواره فیلم برلین از 7 تا 17 فوریه 2019 (18 تا 28 بهمن) در پایتخت کشور آلمان برگزار می شود.
فراهنگ**9246** 1055

سرخط اخبار