سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه ۹۸ لحاظ شود

دریافت خبر : یکشنبه ۲۷ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱:۳۴
سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه ۹۸ لحاظ شود
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به کاهش سهم آموزش و پرورش از بودجه عملیاتی دولت گفت: این روند ناشی از تفکر خصوصی سازی است که سم مهلک سیستم تعلیم و تربیت محسوب می شود.

- اخبار اجتماعی -
به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری تسنیم ، حمیدرضا حاجی بابابی رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اظهار گلایه از روند کاهشی سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه عملیاتی کشور در سال های اخیر گفت: در سال 91 سهم بودجه آموزش و پرورش از کل بودجه عملیاتی دولت حدود 15.5 درصد بود که در سال های اخیر به 8 درصد رسیده است.
وی افزود: این روند نزولی بیانگر نگاه مصرفی به آموزش و پرورش است، غافل از این که آموزش و پرورش نهادی مولد سرمایه های انسانی و اجتماعی است و جفا به آموزش و پرورش هست که آن را مصرف کننده بدانیم و سهم آموزش و پرورش در تولید ناخالص ملی غفلت کنیم.
خصوصی سازی سم مهلک نظام تعلیم و تربیت
حاجی بابابی اظهار کرد: کاهش سهم آموزش و پرورش از کل بودجه عملیاتی دولت در این سال ها ناشی از تفکر خصوصی سازی است که سم مهلکی برای سیستم تعلیم و تربیتی کشور محسوب می شود.
رئیس فراکسیون فرهنگیان مجلس با اشاره به این که این تفکر باید اصلاح شود، خاطر نشان کرد: آموزش و پرورش باید جایگاهی فراتر از سایر دستگاه های اجرایی داشته باشد کما این که در سند تحول بنیادین نیز به این موضوع اشاره ...

[ مشاهده متن کامل سقوط سهم آموزش و پرورش از بودجه دولت/ اعتبار رتبه بندی در بودجه ۹۸ لحاظ شود خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم