نانسی پلوسی و سناتور شومر انتشار گزارش مولر را خواستار شدند

واحد مرکزی خبر شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۷

به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی الجزیره، نانسی پلوسی رئیس مجلس نمایندگان آمریکا و چاک شومر رهبر اقلیت دموکرات مجلس سنا بر ضرورت انتشار گزارش رابرت مولر درباره ادعای دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال 2016 تأکید کردند.
چاک شومر در این خصوص گفت: این حق مردم آمریکاست که از حقیقت باخبر شوند. وی در عین حال تأکید کرد: باید منتظر بمانیم تا از مضمون کامل گزارش مولرمطلع شویم و نباید در خصوص نتایج آن پیش داوری کنیم.
سناتور آمریکایی باب منندز نیز گفت: اگر وزارت دادگستری آمریکا گزارش رابرت مولر را در مورد دخالت روسیه در انتخابات آمریکا منتشر نکند، این سؤال برای اعضای کنگره و مردم آمریکا مطرح می شود که این وزارتخانه قصد دارد چه چیزی را از آنها پنهان کند.
همچنین؛ دموکرات ها خواستار آن هستند که گزارش رابرت مولر درباره دخالت روسیه در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا، پیش از اطلاع دونالد ترامپ از محتوای آن منتشر شود.
گفتنی است رابرت مولر بازپرس ویژه آمریکا روز جمعه یک گزارش محرمانه را درباره تحقیقات خود در خصوص نقش روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا و هرگونه خطای احتمالی دونالد ترامپ رئیس جمهور این کشور تحویل داد. انتشار سریع این گزارش سروصدایی را در میان نمایندگان هر دو حزب آمریکا در کنگره این کشور به پا کرد. وزارت دادگستری آمریکا اعلام کرد مولر این گزارش را به ویلیام بار دادستان کل آمریکا تحویل داد. تحویل این گزارش در پایان تحقیقاتی صورت می گیرد که تقریبا دو سال به طول انجامید و موجب گرفتار شدن مشاوران سابق ترامپ و ماموران اطلاعات روس شد و سایه تردید را بر ریاست جمهوری ترامپ ...