بدهی بنیاد شهید برای طرح پراکنده/ بار مالی ۴۰۸ میلیارد تومانی بازگشت ۱۷ هزار جانباز به آموزش و پرورش

دریافت خبر : یکشنبه ۲۰ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۱۸:۴۷
بدهی بنیاد شهید برای طرح پراکنده/ بار مالی ۴۰۸ میلیارد تومانی بازگشت ۱۷ هزار جانباز به آموزش و پرورش
مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش گفت: بنیاد شهید بدهی قبلی را پرداخت نکرده و امسال هم به طور کامل پرداخت نشده است یعنی از ۴ سال گذشته به صورت دقیق تسویه نشده است و این بیشتر مربوط به طرح پراکنده است.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، محمدرضا رزاقی مدیرکل امور شاهد و ایثارگران آموزش و پرورش در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مجموعه شاهد و ایثارگران در سال 65 تحت عنوان رسیدگی به امور فرزندان شهدا و ایثارگران کار خود را آغاز کرد.
وی ادامه داد: در 16 مهر 96٬ شورای عالی انقلاب فرهنگی اساسنامه مدارس شاهد را مصوب کرد که در آن تصویب و تقویت استاندارد سازی مدارس شاهد سراسر کشور مطرح می شود تا این مدارس به منظور ایجاد تعادل و تناسب ایجاد می شود.
رزاقی با بیان اینکه ضرورت فعالیت اداره شاهد و ضرورت کیفیت بخشی به مدارس شاهد. مورد نظر است، گفت: 
اساساً مأموریت اداره شاهد، رسیدگی به امر تحصیلی مدارس شاهد و ایثارگر است و مأموریت دوم ترویج فرهنگ ایثار و شهادت است؛ مأموریت سوم نیز مأموریت حمایتی نسبت به فرهنگیان ایثارگر است.
وی ادامه داد: امسال یادواره شهدای دانش آموز در آبان ماه برگزار می شود. ما به دنبال این هستیم سهم دانش آموز در دریافت اطلاعات بیشتر شود و در نظر داریم نقش دانش آموزان در فعالیتهای ترویجی بیشتر شود.
رزاقی افزود: در راستای بحث ترویج در حوزه کتاب های درسی تأمل داشتیم و ...

[ مشاهده متن کامل بدهی بنیاد شهید برای طرح پراکنده/ بار مالی ۴۰۸ میلیارد تومانی بازگشت ۱۷ هزار جانباز به آموزش و پرورش نسیم آنلاین ]