بورس کالا آمارهای بخش فولاد و پتروشیمی را شفاف کرده است

دریافت خبر : جمعه ۳۰ شهریور ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۷
بورس کالا آمارهای بخش فولاد و پتروشیمی را شفاف کرده است
دو عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس معتقدند که باید زمینه حضور همه فعالان صنایع و کل زنجیره تولید در بورس کالا فراهم شود تا شاهد شفافیت آماری در بازار کالای کشور به خصوص در حوزه فولاد و پتروشیمی باشیم.

رضا انصارى در گفتگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری تسنیم ، به شرایط اقتصادی کشور به خصوص در حوزه بازار کالای کشور اشاره کرد و گفت: در طول سال های اخیر بارها تبعات اعمال روش هایی همچون سرکوب قیمت ها به بهانه حمایت از مصرف کننده را تجربه کرده ایم که پس از مدتی از مسیر اشتباه رفته بازگشته و در لاین مکانیسم بازار قرار گرفته ایم.
عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس افزود: در چندماه اخیر نیز برای مدتی شاهد سرکوب قیمت ها بودیم، اما عملا قیمت کالاهایی که به دست مردم رسید از روش دولت در راستای کنترل اجباری قیمت تبعیت نکرد و نرخ ها در بازار افزایش یافت.
این عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس به نقش بورس کالای ایران در واقعی سازی بازار کالای کشور اشاره کرد و گفت: بورس کالا برای این در اقتصاد کشور متولد شد که شفافیت و مکانیسم عرضه و تقاضا بر بازار کالای کشور سایه بیاندازد که کارنامه این بورس در حوزه فلزات و پتروشیمی قابل قبول بوده است. دلیل این ادعا وضعیت و رشد تولید در صنایع پایین دستی و همچنین اعلام شرایط بازار فولاد و پتروشیمی قبل و بعد از تاسیس بورس کالاست.
به گفته انصاری، پس از عرضه کالاه ...

[ مشاهده متن کامل بورس کالا آمارهای بخش فولاد و پتروشیمی را شفاف کرده است خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم