نگاهی به وضعیت ورزش فوتبال در نیشابور

دریافت خبر : شنبه ۲۶ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۶:۹
نگاهی به وضعیت ورزش فوتبال در نیشابور
اقتصاد ایران: مشهد- ایرنا- رئیس هیات فوتبال نیشابور به وجود 11 باشگاه رسمی و ثبت شده در این شهرستان که 10 مورد آنها مجوز مدرسه فوتبال دارند اشاره و بیان کرد: با این وجود، چنین سرمایه ورزشی با تنگنای گرانی وسایل، کمبود امکانات و نبود تمایل بخش خصوصی به سرمایه گذاری مواجه است.

سعید رئیسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: در این شرایط جوانان علاقه مند و مستعد نیشابوری بخاطر ضعف توان مالیحتی از شرکت در کلاسهای مربیگری و داوری که در سطح استان برگزار می شوند باز می مانند و همین باعث می شود فوتبال این شهرستان ارتقا نیابد.
وی به فعالیت 50 تیم فوتبال در شهرستان نیشابور اشاره و بیان کرد: امسال آخرین سالی است که به این تیمها برای ثبت باشگاه مهلت داده شده تا ضوابط کمیسیون ماده پنج را اخد کنند. تیمهای فوتبال بعد از پایان این فرصت دیگر نمی توانند به صورت تیم فعالیت کنند.
رئیس هیات فوتبال نیشابور ادامه داد: هم اینک تیمهای استقلال و پرسپولیس این شهرستان در لیگ استان خراسان رضوی حضور دارند، تیم فوتبال نونهالان نیشابور پارسال به مقام قهرمانی استان رسید و به مسابقات کشوری راه یافت و نیز هفت نفر از فوتبالیستهای نیشابور به تیمهایی مانند سپاهان و پدیده پیوسته اند.
وی گفت: این در حالی است که بازیکنان فوتبال در نیشابور از باشگاهها پولی دریافت نمی کنند و اگر هم پرداخت شود از 10میلیون ریال تجاوز نمی کند. هزار و 500ن فر در رشته فوتبال در این شهرستان فعالیت دارند. ...

[ مشاهده متن کامل نگاهی به وضعیت ورزش فوتبال در نیشابور اکو نیوز ]