بررسی وجود امتحان نهایی در 3 پایه دوره دوم متوسطه/ استفاده از بخاری غیرایمن در 140 هزار کلاس درس

فارس نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۳
وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه ۱۴۰ هزار کلاس در کشور از وسایل گرمایشی غیرایمن استفاده می کنند، گفت: پویشی ایجاد شده است تا یکبار برای همیشه سیستم های گرمایشی مدارس استاندارد شود.

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و پرورش در برنامه نگاه یک با اشاره به بودجه وزارت آموزش و پرورش اظهار کرد: همه در جریان شرایط اجتماعی و ملاحظات بودجه هستند اما به رغم همه شرایط به دلیل نگاه دولت، بودجه ما نسبتا متعارف دیده شده است البته آموزش و پرورش همیشه با کسری بودجه مواجه بوده است.
وی ادامه داد: آنچه که برای آمورش و پرورش در سال گذشته پیش بینی شد ۴۳ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان بود که این رقم در لایحه بودجه 98 به ۵۶ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسیده است؛ ضمن اینکه سهم آموزش و پرورش در سال 97 از بودجه عمومی دولت ۱۱.۳ درصد بود که این میزان برای سال ۹۸ به ۱۳.۴ درصد رسیده است و ۲ درصد افزایش را نشان می دهد و در نتیجه کسری بودجه نسبت به سال گذشته کمتر خواهد بود.
* لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون های دولت تصویب شد
بطحایی با اشاره به وضعیت معیشتی فرهنگیان در بودجه 98، گفت: وقتی دولت با درآمد انقباضی مواجه است، این شرایط برای همه کارکنان دولت وجود دارد اما اینکه معلم با قلب آرام و رضایت کاری یه سر کلاس برود تأثیر به مراتب بیشتری دارد چرا که ما گرانبهاترین امانت را که دانش آموزان هستند، یه آنها می سپاریم؛ دولت در بودجه ۹۸ همه تلاش خود را می کند که این فاصله کمتر باشد.
وی با اشاره به معلمی که ماه ها از خانواده دور است و در مناطق صعب العبور خدمت می کند، افزود: یکی از توجهات، رتبه بندی است؛ به لطف خداوند و عنایت دولت، در این شرایط سخت، دولت پذیرفت که ردیفی را در بودجه برای رتبه بندی معلمان بگنجاند.
وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: لایحه رتبه بندی معلمان در کمیسیون های دولت بررسی و تصویب شد و ...

سرخط اخبار