سازمان مدیریت بحران: هواشناسی درباره برف اخیر هشدار داده بود نه اخطار / گفتند در ارتفاعات برف می بارد

دریافت خبر : چهارشنبه ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۱۴:۴۰
ایسنا نوشت: واکنش به جمع آوری کمک های مردمی ازسوی زیباکلام و سلبریتی ها، توضیح در مورد مرگ نوزاد، بررسی و آسیب شناسی دستگاه ها در برف اخیر، توضیح درباره عدم حضور دو رییس جمهور در شورای عالی مدیریت بحران، اعلام مقصر نهایی انفجار شهران و... از جمله مهمترین سخنان مطرح شده در نشست خبری رییس سازمان مدیریت بحران کشور است.

اسماعیل نجار در نشست خبری که پیش ظهر امروز در وزارت کشور برگزار شده اظهار کرد: سازمان مدیریت بحران یک سازمان هماهنگ کننده، سیاستگذار، هدایت کننده و نظارت کننده است اما این سازمان، سازمانی با حدود ۱۰۰ نفر پرسنل است و مسؤلیت هایی دارد بنابر این انتظاراتی که برخی دوستان بیان می کنند در خصوص اینکه درباره هر حادثه در کشور ما باید موضوع را پیگیری کنیم انتظار درستی نیست چراکه برخی از این انتظارات در حوزه وظایف این سازمان نیست.
نجار با بیان اینکه سازمان مدیریت بحران کشور در یک سازمان است که جایگاه فرماندهی دارد گفت: دستگاه های مختلف عضو کارگروه سازمان مدیریت بحران کشور هستند و آنها در این زمینه نقش ایفا می کنند.
نجار در پاسخ به سوالاتی در مورد زمین لرزه کرمانشاه اظهار کرد: در این زمینه یک رکورد ثبت شد و من باسال ها مسولیت چنین موردی را ندیدم که طی مدت این زمان کوتاه و ظرف ۴۸ ساعت اقداماتی در یک منطقه انجام شود. در این زلزله برای ترمیم شریان های حیاتی ۱۱۰ اکیپ از اداره آب و برق با تجهیزات پای کار آمدند.
وی با بیان اینکه مردم پس از سخنان مقام معظم رهبری وارد عمل شده و به یاری زلزله زدگان ...

[ مشاهده متن کامل سازمان مدیریت بحران: هواشناسی درباره برف اخیر هشدار داده بود نه اخطار / گفتند در ارتفاعات برف می بارد خبر آنلاین ]