اراده سیاسی افراد نمی تواند مانع تحول در علوم انسانی شود

دریافت خبر : دوشنبه ۲۵ دی ۱۳۹۶ ساعت ۱۱:۱۶
اراده سیاسی افراد نمی تواند مانع تحول در علوم انسانی شود
رضا غلامی در واکنش به اظهارات رئیس جمهور در جشنواره فارابی گفت: اراده سیاسی افراد یا مانع تراشی ها نمی تواند تحول در علوم انسانی را متوقف کند.

به گزارش خبرگزاری مهر ، حجت الاسلام رضا غلامی، رئیس مرکز پژوهش های علوم انسانی اسلامی صدرا در واکنش به سخنان روز گذشته رئیس جمهور در جشنواره فارابی درباره تحول در علوم انسانی گفت: صیانت از آزادی و استقلال دانش و عدم مداخله سیاسیون در مسیر علم، نقش منحصربفردی در پیشرفت های علمی و باز شدن فضای واقعی نقد و آزاداندیشی دارد.
وی افزود: لذا خدمت بزرگ آقای روحانی به علوم انسانی در ایران، این است که سکوت کنند و قضاوت درباره تحول علوم انسانی و این قبیل موارد را به علما و دانشمندان و کرسی های آزاداندیشی و نظریه پردازی بسپارند.
وی در ادامه سخنانش اظهارداشت: من قبلا هم گفته ام که رئیس جمهور محترم و مشاورین ایشان ظاهرا آگاهی اندکی از فرایند تحولات علمی و ظرایف آن دارند و وقتی در این زمینه علی الخصوص به صورت تحکم آمیز مداخله می کنند، در سیر طبیعی رشد علم و مناسباتی که در این ساحت وجود دارد اختلال ایجاد می شود.
این محقق و نویسنده کشورمان تأکید کرد: از طرف دیگر، به نظر می رسد صدها سوژه برای سخن گفتن وجود دارد که چه بسا برد تبلیغی بیشتری هم برای آقای روحانی داشته باشند و لذا چه ضرورتی دارد که ...

[ مشاهده متن کامل اراده سیاسی افراد نمی تواند مانع تحول در علوم انسانی شود خبرگزاری مهر ]