حریری: مانع تشکیل دولت لبنان بزرگ تر از نمایندگان مستقل اهل تسنن است

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۳۶
حریری: مانع تشکیل دولت لبنان بزرگ تر از نمایندگان مستقل اهل تسنن است
سعد حریری حزب الله لبنان را به مانع تراشی در روند تشکیل دولت متهم کرده و گفت که مانع کنونی بزرگتر از حضور نمایندگان اهل تسنن ۸ مارس در دولت است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم به نقل از پایگاه خبری النشره لبنان، سعد حریری نخست وزیر مامور تشکیل کابینه لبنان در سخنرانی دیروز خود تلاش کرد توپ مانع تراشی در روند تشکیل دولت را به زمین حزب الله بیندازد. او گفت که ماهیت تشکیل دولت با یک مانع بزرگ مواجه شده که برخی آن را مانع نمایندگان 8 مارس اهل تسنن می دانند، اما به نظر من این مانع بسیار بزرگ تر از آن است و این است که حزب الله لبنان تصمیم گرفته تشکیل دولت را به تعطیلی بکشاند.
وی با طرح این ادعا که از همان ابتدا با حضور نمایندگان اهل تسنن مستقل در دولت مخالف بوده، مدعی شد که امتیازات زیادی را برای پیشبرد مذاکرات تشکیل دولت ارائه کرده و نباید بعد از این تلاش ها به تحریک فرقه ای در کشور متهم شود.
این ادعاهای در حالی مطرح می شود که حزب الله لبنان از همان ابتدا با پایین آوردن سقف مطالبات خود در کابینه کمک شایان توجهی به روند تشکیل دولت کرده و تنها مطالبه ای که از همان ابتدا مطرح کرده، حضور نمایندگان اهل تسنن مستقل از جریان حریری در دولت بر اساس وزنه ای است که در انتخابات پارلمانی به دست آورده اند.
پایگاه خبری العالم در این خصوص نوشت که سع ...

[ مشاهده متن کامل حریری: مانع تشکیل دولت لبنان بزرگ تر از نمایندگان مستقل اهل تسنن است نسیم آنلاین ]

آخرین اخبار نسیم آنلاین