افشاگری عضو دربار شاه از دلارهای سعودی برای رضا پهلوی +عکس

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۴۷
افشاگری عضو دربار شاه از دلارهای سعودی برای رضا پهلوی +عکس
احمدعلی مسعود انصاری از اعضای دربار پهلوی که در آمریکا سکونت دارد، در گفتگویی ویدئویی با تسنیم از روزهای خروج شاه از ایران، سقوط سلسله پهلوی و ارتباط رضا پهلوی با سعودی ها و آمریکا می گوید.

به گزارش مشرق، "ملت کاخ ۵۷ ساله ظلم را ویران کرد." این تیتری بود که فردای ۲۲ بهمن روزنامه ها چاپ کردند. رخدادی که ۴۰ سال از آن می گذرد و تحلیل ها درباره علت فروپاشی رژیم پهلوی همچنان ادامه دارد. افرادی که از نزدیک با شاه و دربار پهلوی ارتباط داشتند شاید بهتر از هرکس بتوانند از روزها و ماه های آخر سلطنت وی و علل سقوط شاه سخن بگویند.
«احمدعلی مسعود انصاری» از اعضای دربار پهلوی و اقوام نزدیک فرح دیبا همسر شاه است. وی پس از اتمام تحصیلات در رشته اقتصاد تا زمان انقلاب ۵۷ به اموری همچون تدریس در دانشگاه ملی، سرپرستی امور دانشجویان، عضویت در هیئت نمایندگان ایران در بازار مشترک، معاونت مدرسه عالی شمیران اشتغال داشته است.


مسعودانصاری پس از خارج شدن از امور دانشگاهی به مسئولیت هایی همچون رئیس هیئت مدیره شرکت توسعه کن، مدیرعامل شرکت ای پی سیستم در ایران و مشاور شرکت ادرین ولکر مشغول بود. به گفته خودش "در زمان انقلاب، رابط میان آیت الله شریعتمداری و شاه بودم و قرار بود به پیشنهاد آیت الله شریعتمداری که شاه با آن موافقت کرد حزبی اسلامی را تأسیس کرده و رئیس آن باشم که سرعت پیروزی انقلاب فرصت این کار را نداد".
او پس از انقلاب به خارج از کشور رفت و در سال های اخیر مشاور مالی و شخصی رضا پهلوی فرزند شاه بود اما در پرتو مسائل مذهبی که به آن اعتقاد داشت به او اعلام کرد که دیگر سلطنت طلب نیست و به افشای پشت پرده مناسبات دربار پهلوی و این روزهای باقی مانده این خاندان پرداخت.

به دلیل اقامت ایشان در آمریکا، فرصت مصاحبه حضوری با وی دست نداد، به همین خاطر مصاحبه از طریق ارتباط ویدئویی انجام گرفت. تصاویری هم که مربوط به گذشته است از ...

[ مشاهده متن کامل افشاگری عضو دربار شاه از دلارهای سعودی برای رضا پهلوی +عکس مشرق نیوز ]