مازندران سیل زده بر مدار بازگشت به روال عادی زندگی

دریافت خبر : شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۲:۱۱
مازندران سیل زده بر مدار بازگشت به روال عادی زندگی
ساری - ایرنا - با بازدید روز گذشته معاون وزیر کشور و رئیس سازمان مدیریت بحران کشور از مناطق سیل زده استان مازندران موضوع سیل وارد فاز تازه شد و تسریع در خدمات رسانی به سیل زدگان در اولویت قرار گرفته است.

به گزارش خبرنگار ایرنا ، عصر روز یکشنبه هفته گذشته ، 26 اسفند 97 سامانه سرد و بارشی از غرب مازندران وارد استان شد و هر چقدر این سامانه به مرکز و شرق استان نزدیکتر می شد بر شدت و میزان بارندگی ها افزوده شد.
اطلاعیه های اداره کل هواشناسی مازندران که پیش از وقوع بارش باران صادر شده بود همگی هشدار اخطار از بارش سنگین باران و آبگرفتگی را داده بودند به طوریکه این هشدارها باعث شد تا مدیریت بحران استانداری مازندران به نیروهای امدادی از جمله 58 شهرداری، جمعیت هلال احمر ، اورژانس و راهداری اعلام آماده باش بدهد.
بارش باران بی سابقه که بنا به اظهار نظر مسئولان هواشناسی مازندران در 30 سال اخیر بی سابقه بود نه تنها مردم مازندران و مسافران ، حتی نیروهای امدادی را غافلگیر کرد .
آسیب به 6 هزار و 200 واحد مسکونی روستایی ، شهری ، فراری شدن حدود 500 خانوار شهرستان سیمرغ از منازلشان و سکنی گزیدن در دیگر شهرها ، آسیب به تاسیسات آب آشامیدنی 265 روستا با حدود 60 هزار خانوار ، تخریب و آسیب 66 دهنه پل بزرگ و کوچک در روستاها ، کم آبی و قطعی آب آشامیدنی شهرهای گروه الف از جمله بابل ، سوادکوه ، بابلسر ، ...

[ مشاهده متن کامل مازندران سیل زده بر مدار بازگشت به روال عادی زندگی ایرنا ]