آخرین مقاومت های داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات/ ورود شبه نظامیان کرد به حومه شمالی اردوگاه شهرک باغور + نقشه میدانی

مشرق نیوز چهارشنبه ۲۹ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰:۵۲
شبه نظامیان کرد با حمایت ائتلاف پس از درگیری های سنگین توانستند تروریست های داعش را عقب برانند و از محور شمالی وارد اردوگاه شهرک باغور شوند.

به گزارش مشرق٬ جدیدترین خبرها از تحولات میدانی حومه شهرک باغور فوقانی در نوار ساحلی شرق رود فرات (جنوب استان دیرالزور سوریه) حاکیست٬ عملیات شبه نظامیان کرد با پشتیبانی جنگنده ها و توپخانه ائتلاف غربی علیه معدود بازمانده های محاصره شده گروهک تروریستی داعش ادامه دارد.
براساس اطلاعات به دست آمده٬ شبه نظامیان کرد پس از درگیری های سنگین توانستند تروریست های داعش را عقب برانند و از محور شمالی وارد اردوگاه شهرک باغور شوند؛ نیروهای شبه نظامی کرد تاکنون موفق به تثبیت مواضع در شمال اردوگاه نشده اند و درگیری شدید میان طرفین در جریان است.
به گفته منابع میدانی٬ تروریست های داعش تلاش می کنند با حملات انتحاری و آلوده کردن اطراف اردوگاه به تله های انفجاری٬ تلفات شبه نظامیان را در این محور افزایش دهند و سرعت پیشروی آنان را در منطقه کند و تا حد امکان متوقف کنند؛ اردوگاه باغور٬ آخرین پایگاه ته مانده های گروهک تروریستی داعش در نوار ساحلی شرق رود فرات محسوب می شود.
دهها تن از عناصر تروریستی داعش و شماری از شبه نظامیان کرد در جریان درگیری های چند روز اخیر در حومه اردوگاه شهرک باغور کشته و زخمی شده اند؛ طرفین از انواع سلاح های سبک و سنگین در درگیری ها استفاده کرده اند؛ همزمان حملات جنگنده های ائتلاف غربی علیه آوارگان به گروگان گرفته شده و تروریست های داعش در اردوگاه به شدت ادامه دارد.
به گزارش مشرق٬ ده تن از آوارگان از جمله تعدادی کودک فقط در یک نوبت از حملات هوایی جنگنده های ائتلاف غربی جان باختند و تعدادی دیگر زخمی شدند؛ در روزهای گذشته حدود ۳ هزار تن از اوارگان موفق شده اند از اردوگاه خارج شوند و به اردوگاه «الهول» انتقال داده ...