خطیبان جمعه سراسر کشور : مقاومت راه حل عبور از بحران ها است

ایرنا شنبه ۴ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۵:۰
استانها - ایرنا - امامان جمعه کشور گفتند: حفظ منافع ایران در برابر زورگویی های آمریکا تنها از مسیر مقاومت محقق می شود که حرکت در این مسیر همواره مورد نظر رهبر معظم انقلاب و بزرگان نظام است.

به گزارش خبرنگاران ایرنا از سراسر کشور نمایندگان ولی فقیه در استان ها در خطبه های نماز جمعه این هفته تصریح کردند که تجربه ۴۰ سال اخیر کشور ثابت می کند که تنها راه دست یابی به منافع همه جانبه کشور، تداوم مسیر مقاومت است و راهکاری به جز آن برای ما قابل تصور نخواهد بود .
آنها گفتند بی تردید مذاکره ای میان ایران و آنها انجام نمی شود زیرا آنان صداقت ندارند و سابقه خود را در پشت کردن به تعهدات بین المللی مثل برجام به جهانیان و ایران نشان دادند.
. امامان جمعه همچنین ثبات در تصمیم گیری ها و وضعیت اقتصادی را عاملی برای انگیزش تولیدکنندگان و تاجران در سرمایه گذاری ها دانستند و گفتند: باید فضای اطمینانی در حوزه اقتصادی شکل گیرد و این را باید به صورت همگانی مطالبه کنیم تا رونق تولید هم شکل گیرد .
ائمه جمعه سراسر کشور از قوه قضائیه خواستند تا با اخلالگران و مفسدانی که به دنبال ایجاد راه نفوذ دشمن و ورود آن به عرصه های یاد شده هستند، با جدیت برخورد کنند .
گرامیداشت فتح خرمشهر محور دیگر سخنان امامان جمعه سراسر کشور بود که آنها با تبریک سالروز این حماسه تاریخی جایگاه استراتژیک این شهر را در دوران دفاع مقدس یادآوری کردند و اظهار داشتند: این شهر و دیگر شهرهای کشورمان با نثار خون هزاران شهید فتح شده است که باید قدر این خون شهدا را بدانیم .
خطیبان امروز نماز جمعه د ر ادامه با اشاره به دیدار رهبر معظم انقلاب با دانشجویان کشور، بیان کردند: ایشان در این دیدار مسیر پیشرفت کلی نظام را در چارچوب بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی تبیین فرمودند و با ارائه راهکارهای ورود جوانان به عرصه های مدیریتی کشور از آنان خواستند در این حرکت بیش از ...

سرخط اخبار