نسل جدید اینترنت خانگی به بهره برداری رسید

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۷:۲۷
نسل جدید اینترنت خانگی به بهره برداری رسید
وزیر ارتباطات از بهره برداری از نسل جدید اینترنت خانگی مبتنی بر تکنولوژی FTTC و VDSL که امکان دسترسی به سرعت ۷۰ مگابیت را برای کاربران فراهم می کند، خبر داد.

خبرگزاری مهر: وزیر ارتباطات از بهره برداری از نسل جدید اینترنت خانگی مبتنی بر تکنولوژی FTTC و VDSL که امکان دسترسی به سرعت ۷۰ مگابیت را برای کاربران فراهم می کند، خبر داد.
محمدجواد آذری جهرمی در شبکه اجتماعی اینستاگرام نوشت: نسل جدید اینترنت خانگی با حداقل سرعت ۷۰ مگابیت در ثانیه پس از دزفول، در شهر پردیس به بهره برداری رسید.

وی با بیان اینکه این تکنولوژی در فاز ۸ شهر پردیس رودهن به بهره برداری رسیده است، افزود: حدود ۲۸ هزار مشترک می توانند از این تکنولوژی که با سرمایه گذاری بخش خصوصی انجام شده است، بهره ببرند.
 وزیر ارتباطات یازدهم بهمن ماه نیز از افزایش حدود ۴ برابری حداکثر سرعت اینترنت خانگی خبر داد و گفت: این امکان به زودی در کل کشور اجرایی می شود.
جهرمی از افزایش حداکثر سرعت اینترنت خانگی از ۱۶ مگابیت به حداقل ۷۰ مگابیت در شهر دزفول خبر داد و گفت: با ارتقا تکنولوژی ADSL به FTTC این کار امکان پذیر شده است و در آستانه دهه فجر یکی از اپراتورهای اینترنت این تکنولوژی را در دزفول ارتقا داد و ۶ هزار مشترک این حس را تجربه کردند.

[ مشاهده متن کامل نسل جدید اینترنت خانگی به بهره برداری رسید برترینها ]