ینی شفق: صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه مستقر شدند

دریافت خبر : چهارشنبه ۳۰ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۴:۵۰
ینی شفق: صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه مستقر شدند
یک روزنامه ترکیه ای گزارش داد که چند صد نظامی آمریکایی در اقدامی هماهنگ با پ.ک.ک، طی ده روز اخیر در مناطق شمال شرقی سوریه مستقر شدند.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع محلی از استقرار صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه نزدیک به مرز عراق و ترکیه خبر می دهند.
«صالح حاجی عبدالله» عضو شورای محلی شهر «رقه» به روزنامه «ینی شفق» گفت که ایالات متحده طی ده روز گذشته، بیش از 500 نظامی خود را به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد در شمال سوریه منتقل کرده است.
این نظامیان آمریکایی به دستور پنتاگون از عراق و منطقه «التنف» در جنوب سوریه منتقل شده و در مناطق «عین العرب» (کوبانی) و «الیعربیه» در شمال سوریه و نزدیک به مرز ترکیه و عراق مستقر شده اند.
به نوشته ینی شفق، این اقدام آمریکا در انتقال نظامیان خود به مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کُرد سوری، در هماهنگی کامل با گروهک حزب کارگران کردستان (پ.ک.ک) - که از نظر ترکیه سازمانی تروریستی است - انجام گرفته است.
علاوه بر نظامیان آمریکایی، گفته می شود بیش از 3000 شبه نظامی کُرد از «دیرالزور» و «رقه» برای مقابله با عملیات احتمالی ترکیه در شرق رودخانه فرات، به شمال سوریه اعزام شده اند.
همین روزنامه چندی پیش گزارش داده بود که نظامیان ترکیه ای مستقر در شمال سوریه، تدارکات ...

[ مشاهده متن کامل ینی شفق: صدها نظامی آمریکایی در شمال شرقی سوریه مستقر شدند فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز