فروشنده سوالات تقلبی کنکور این بار سر مدرسان را کلاه گذاشت

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱۳:۸
فروشنده سوالات تقلبی کنکور این بار سر مدرسان را کلاه گذاشت
فردی که در پوشش جذب مدرس برای آموزشگاه های مختلف اقدام به کلاهبرداری از شهروندان کرده بود، دستگیر شد.

به گزارش ایسنا، در تاریخ ۲۵ دی ماه امسال پرونده ای با موضوع کلاهبرداری از شعبه هشتم بازپرسی دادسرای ناحیه ۶ تهران به پایگاه سوم پلیس آگاهی تهران بزرگ ارجاع شد که در جریان آن گروهی از شکات و مالباختگان به مأموران پلیس اعلام کردند که از سوی مدیر یک مؤسسه به نام «منشور ادبیان » مورد کلاهبرداری قرار گرفته اند.
این افراد در اظهارات خود به مأموران پلیس اعلام کردند که از طریق فضای مجازی و همچنین آگهی تبلیغاتی یکی از روزنامه های کثیرالانتشار، به مؤسسه ای به نام «منشور ادبیان » که مدعی جذب مدرس برای تدریس در آموزشگاه های مختلف بود، مراجعه کرده و در زمان تنظیم قرارداد مبالغ مختلفی از ۴۰۰ الی ۶۰۰ هزار تومان از آنان دریافت شده است اما با گذشت زمان این افراد به آموزشگاه ها و دیگر مؤسسات علمی معرفی نشده و در واقع از متقاضیان کلاهبرداری شده است.
مأموران پلیس در ادامه تحقیقات خود در بررسی سوابق و اسناد به دست آمده از مؤسسه «منشور ادبیان » اطلاع پیدا کردند که این مؤسسه صرفاً یک مؤسسه کاغذی و فاقد هرگونه مجوز قانونی در زمینه جذب مدرس و … است و دفتر مؤسسه نیز صرفاً یک مکان استیجاری با کاربری اداری است، همچنین در ادامه رسیدگی به پرونده، کارآگاهان موفق به شناسایی مدیر مؤسسه مذکور به نام «سعید. م » ۵۲ ساله شدند.
بررسی سوابق سعید نشان داد که این فرد یکی از مجرمان سابقه دار است که پیش از این نیز بارها به اتهام کلاهبرداری در پوشش فروش سوالات کنکور و جعل مدارک دولتی دستگیر و روانه زندان شده است. در همین راستا نیز اقدامات برای شناسایی محل اختفای این فرد آغاز و سرانجام این فرد در تاریخ ۱۳ بهمن ماه در محدوده خیابان کارگر شناسایی و در ...

[ مشاهده متن کامل فروشنده سوالات تقلبی کنکور این بار سر مدرسان را کلاه گذاشت ایسنا ]