چرا امسال خبری از مگس های سفید در تهران نبود؟!

دریافت خبر : یکشنبه ۲۸ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۷:۳۹
چرا امسال خبری از مگس های سفید در تهران نبود؟!
امسال این سوال برای بسیاری پیش آمد که چه بلایی بر سر مگس های سفید شهر آمده؟ مگس هایی که تابستان به تابستان شهروندان تهرانی به مزاحمت های فصلی شان عادت کرده بودند.

به گزارش خبرگزاری شبستان ، مهر نوشت: «مگس سفید»، «پشه سفید»، «سفید بالک»، «عسلک» و... این ها همه اسم هایی بود که روی موجودات سفید رنگی گذاشته شده بود که طی چند سال گذشته در دل تابستان به آمدن دسته جمعی و طغیانشان در معابر شهر عادت کرده بودیم. مگس های سفیدی که حضورشان در کنار درختان توت پررنگ تر بود و در برهه ای از زمان به اندازه ای وجودشان آزار دهنده و چشم گیر شد که حتی برای کسانی که مشکلات تنفسی داشتند هم مشکل ساز شد.
 هر کس بنا به فرضیه ای که داشت برای علت وجودی شان فرضیه ای را مطرح می کرد. برخی ها آن را به آب راکد دریاچه چیتگر در غرب تهران نسبت می دادند و بعضی دیگر از استفاده بیش از اندازه از سموم دفع آفات می گفتند که باعث از بین رفتن حشرات شکارگر شده بود. شهرداری هم در این میان بی کار ننشسته بود و برای کم کردن آن ها از روش های متفاوتی کمک می گرفت مثل استفاده از نوار های زرد روی تنه ها و شاخه های درختان که گویا رنگ مورد علاقه شان بود و برای این موجودات ریز حکم تله را داشت؛ اما با این حال ها عده ای می گفتند که برای برطرف کردن مشکل این حشرات در پایتخت چیزی نزدیک به پنج سال وقت ...

[ مشاهده متن کامل چرا امسال خبری از مگس های سفید در تهران نبود؟! شبستان ]