«من عزتم، بچه سنگلج...»

خبرگزاری مهر شنبه ۲۶ مرداد ۱۳۹۸ ساعت ۱۳:۵۹

دریافت 2 MB
مجله مهر - امروز اولین سالگرد درگذشت آقای بازیگر است. عزت الله انتظامی متولد ٣١خرداد١٣٠٣ و درگذشته ٢۶مرداد١٣٩٧ اولین بازیگر ایرانی بود که از یک جشنواره بین المللی جایزه گرفت. آیین بزرگداشت عزت الله انتظامی، سال ۲۰۰۷ مصادف با مهر ماه ۱۳۸۵ در مقر سازمان علمی، فرهنگی و تربیتی ملل متحد، یونسکو در پاریس برگزار شد. در این نمایشگاه پوستر فیلم هایی که انتظامی در آن ها نقش آفرینی کرده بود، همراه آرشیو عکسهای شخصی او و لوح تقدیر فیلم گاو به نمایش درآمد. در این پادکست رادیومهر- روی موج تاریخ، بخشی از متن سخنرانی آقای بازیگر در این مراسم را می شنوید که از زندگی و زمانه خودش صحبت می کند.
و در ادامه بازخوانی خاطره حجت الله ایوبی، دبیرکل کمیسیون ملی یونسکو- ایران از تجلیل با شکوه از آقای بازیگر را می خوانید:
«...خلاصه روز مراسم فرا رسید، دیگر همه چیز آماده بود. برای افطاری هم آقای ابراهیمان دست به کار شد و مانند همیشه آرام و کم خرج و بی سر و صدا برای بیش از ٨٠٠ نفر ساندویچ نان و پنیر و گوجه فرنگی تدارک دید. دو روز قبل روی دو چرخ فرودگاه فقط جعبه های زولبیا و بامیه بود که روی هم چیده شده بودند. زولبیاهای آن روز، زینت سفره امروز بود.
نیم ساعت قبل از شروع مراسم، در راهروی منتهی به سالن شماره یک، جمعیت موج می زد. صحنه زیبایی بود. برای ما که این گونه برنامه ها را کم ندیدیم، صحنه ها عادی و طبیعی است ولی آثار شگفتی را در چهره میهمانان به خوبی می شود، دید. همراه آقای انتظامی زنگ زد. پر از تشویش و نگرانی است. با اضطراب می گوید در خدمت آقای انتظامی در تاکسی هستیم ایشان پیاده نمیشوند. خیلی هم عصبانی هستند خصوصا از اینکه متنش ...

هر کدام از تگ‌های فوق را که مناسب این خبر نمی‌دانید، بازدن x آن را حذف کنید. از همکاری شما سپاسگزاریم.
سرخط اخبار