همایش همکاری های ایران و لیتوانی برای مقابله با تحریم ها

دریافت خبر : سه شنبه ۲۹ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۵۱
همایش همکاری های علمی، فرهنگی و گردشگری لیتوانی و جمهوری اسلامی ایران با هدف مقابله با تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا برگزار شد.

به گزارش خبرنگار گروه بین الملل خبرگزاری آنا، همایش همکاری های علمی، فرهنگی و گردشگری لیتوانی و جمهوری اسلامی ایران در محل کنسولگری افتخاری جمهوری لیتوانی در کشورمان و باهدف مقابله با تحریم های یک جانبه و غیرقانونی آمریکا، گسترش همکاری های بین المللی و سربلندی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی محسن کریمی طبسی کنسول افتخاری جمهوری لیتوانی در کشورمان بعدازظهر امروز در تهران برگزار شد.
کنسول افتخاری جمهوری لیتوانی در کشورمان در ابتدا با معرفی کشور لیتوانی در ابعاد مختلف آن اعلام کرد که متأسفانه به دلیل عدم داشتن سفارتخانه لیتوانی در ایران و همچنین سفارت جمهوری اسلامی ایران در لیتوانی ما شاهد مناسبات سیاسی، فرهنگی و سیاسی بسیار کمی میان دو کشور بوده ایم.
محسن کریمی طبسی با اشاره به این که وی اولین نفری در ایران است که توانسته به عنوان یک ایرانی به عنوان کنسول یک کشور اروپایی که اتفاقاً کشوری از اعضای اتحادیه اروپا است انتخاب شود ادامه داد: «ایران و لیتوانی پتانسیل های بسیار بالایی برای گسترش مناسبات در تمامی سطوح دارند که تاکنون مغفول مانده ولی امیدواریم که این موضوع در آینده با گسترش ...

[ مشاهده متن کامل همایش همکاری های ایران و لیتوانی برای مقابله با تحریم ها خبرگزاری آنا ]