حمایت از جشنواره های بین المللی مانند وارش ضروری است

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۹
تهران - ایرنا - عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه تصویر ابزار قدرتمندی برای نمایش توانایی های و فرهنگ اقوام مختلف ایران دارد، گفت: جشنواره وارش با هدف معرفی آداب فرهنگ عامه و روابط خارجی با همسایگان شمالی کشور طراحی شده و باید حمایت شود.

حسین نیازآذری روز شنبه در گفت وگو با خبرنگار سینمایی ایرنا، درباره اهمیت برگزاری جشنواره های فیلم در مراکز استان ها و تاثیرات فرهنگی این رویدادهای هنری، اظهار داشت: قطعا سینما و تصویر در دوره کنونی و جهان امروز ما نقش بسیار تاثیرگذاری در فرهنگ عامه و حتی خواص دارد بنابراین باید از هنر هفتم به عنوان یک ابزار تاثرگذار بیش از پیش در فرهنگسازی و نمایش فرهنگ سنتی اقوام کشور استفاده کرد.
وی با اشاره به اینکه جشنواره وارش به عنوان یک رویداد هنری بر فرهنگ سنتی مردم شمال کشور تاکید دارد، گفت: کنشگران فرهنگی، اجتماعی و خیرین هنریار برای برگزاری هرچه باشکوه تر این جشنواره بین المللی مشارکت سازنده داشته باشند.
نماینده مردم بابل در مجلس شورای اسلامی با قدردانی از مشارکت فعالانه اهالی فرهنگ دوست مازندرانی برای رونق نشاط و شادابی جوانان و تعمیق مناسبت های فرهنگی و هنری از آنان دعوت کرد حمایت همه جانبه خود را از برگزاری جشنواره بین المللی فیلم وارش دریغ نکند.
نیاز آذری مشارکت و حمایت مردمی از جشنواره وارش را موجب مانایی و مردمی شدن جریان فرهنگی و هنری در این استان دانست و تاکید کرد: صاحبان صنایع، تجار، فرهیختگان و اصناف مختلف برای ماندگاری و برگزاری باشکوه جشنواره وارش باید از تمام ظرفیت خود استفاده کنند.
عضو هیات رییسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه دست اندرکاران جوان جشنواره علیرغم تنگناهای اقتصادی با عزمی مصمم و انگیزه بالا وارد این عرصه مهم فرهنگی و هنری شدند، گفت: برگزاری این رویداد بین المللی نیازمند عزم مسئولان و مردم است. همچنین حمایت مالی اقشار، اصناف و شرکت های مختلف فرهنگ دوست نیز ضروری و مغتنم ...

سرخط اخبار