«سیا» معتقد است محمد بن سلمان دستور ترور خاشقچی را صادر کرده است

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۳:۳۰
«سیا» معتقد است محمد بن سلمان دستور ترور خاشقچی را صادر کرده است
روزنامه آمریکایی واشنگتن پست گزارش داده سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا به این جمع بندی رسیده که ولیعهد رژیم سعودی دستور قتل روزنامه نگار منتقد این کشور را صادر کرده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، منابع آگاه به یک روزنامه آمریکایی گفته اند «سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا» (سیا) به این جمع بندی رسیده که دستور ترور «جمال خاشقچی»، منتقد سعودی را «محمد بن سلمان»، ولیعهد این کشور صادر کرده است. 
منابع مطلع بامداد شنبه به روزنامه واشنگتن پست گفته اند ارزیابی سیا این است که بر خلاف ادعاهای حکومت سعودی مبنی بر اینکه محمد بن سلمان نقشی در قتل خاشقچی نداشته او دستور این ترور را صادر کرده است. 
ارزیابی سیا که مقام های آمریکایی می گویند اطمینان بالایی به آن دارند، تا به امروز آشکارترین شواهدی است که ولیعهد جوان رژیم سعودی را به این پرونده ترور جنجالی گروه می زنند. 
تیمی متشکل از ۱۵ عامل رژیم سعودی ماه اکتبر (مهر) از عربستان عازم استانبول شده و خاشقچی را که برای دریافت گواهی ازدواج به کنسولگری کشورش مراجعه کرده بود، داخل ساختمان کنسولگری به قتل رساندند. 
منابعی که به شرط عدم افشای نام با واشنگتن پست گفت وگو کرده اند می گویند سازمان سیا برای رسیدن به این ارزیابی، منابع اطلاعاتی مختلف را مورد بررسی قرار داده اند.
از جمله این منابع، تماس تلفنی است که ...

[ مشاهده متن کامل «سیا» معتقد است محمد بن سلمان دستور ترور خاشقچی را صادر کرده است فارس نیوز ]