عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس: بودجه حوزه سلامت در سال ۹۸ از رشد ۱۰ درصدی برخوردار شد

خبرگزاری تسنیم یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۲۴
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به افزایش ۱۰ درصدی اعتبارات حوزه سلامت کشور گفت: ۷۵ هزار میلیارد تومان در بودجه سال ۹۸ به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پیدا کرده است.

- اخبار استانها -
به گزارش خبرگزاری تسنیم از رشت ، محمدحسین قربانی صبح امروز در جمع خبرنگاران اظهار داشت: دولت در لایحه بودجه سال 98 خود سهم اعتبارات حوزه بهداشت و درمان را حدود 75 هزار میلیارد تومان در نظر گرفت که این میزان بودجه در مقایسه با سال 97 حدود 10 درصد افزایش پیدا کرده است.
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس علل مؤثر در تأخیر چندین روزه لایحه بودجه به مجلس را برشمرد و عنوان کرد: توجه به تأکیدات مقام معظم رهبری بر لزوم کاهش میزان وابستگی بودجه به درآمدهای نفتی و اصلاح یکسری از ساختارها توسط دولت از مهم ترین دلایل این تأخیر بوده است.
نماینده مردم آستانه اشرفیه در مجلس اصلی ترین مؤلفه هایی که دولت در بودجه 98 به آن ها توجه کرده است را برشمرد و تصریح کرد: شفافیت بودجه، کاهش وابستگی اقتصاد به درآمدهای حاصل از فروش نفت خام و توجه ویژه به اقشار ضعیف و 3 دهک آسیب پذیر جامعه از جمله این مؤلفه ها است.
اجرای نادرست طرح تحول سلامت هزینه سنگینی به دولت تحمیل کرد
گیلان| عضو کمیسیون بهداشت مجلس: دولت برای پرداخت بدهی های بیمه سلامت تدبیری نکرد
دولت در لایحه بودجه 98 به مؤلفه های حوزه سلامت توجه نکرده است
قربانی بودجه عمومی دولت در سال آینده را 478 هزار میلیارد تومان اعلام کرد و بیان داشت: طبق آمارها سهم منابع عمومی دولت در لایحه بودجه سال 98 حدود 407 هزار میلیارد تومان در نظر گرفته شد که حدود 70 هزار میلیارد تومان آن به بخش درآمدهای اقتصادی مرتبط است.
وی با بیان اینکه حدود 30 تا 38 درصد درآمدهای اقتصادی به وزارت بهداشت و درمان و بیمارستان های خصوصی تعلق دارد افزود: به طور مجموع بودجه سال 98 در مقایسه با بودجه سال ...

سرخط اخبار