این ۸ ماده غذایی را همیشه خام بخورید

جام جم آنلاین شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۰
همانطور که می دانید نباید مرغ یا تخم مرغ را به شکل خام مصرف کنید. اما مصرف برخی از مواد غذایی به صورت خام می تواند برای سلامت مفید باشد و خواص غذایی فروانی را برای بدن فراهم آورد. اگر چه ممکن است بعضی از آن ها را در اغلب مواقع به شکل پخته مصرف کنید.

به گزارش جام جم آنلاین به نقل از عصر شهروند، همانطور که می دانید نباید مرغ یا تخم مرغ را به شکل خام مصرف کنید اما مصرف برخی از مواد غذایی به صورت خام می تواند برای سلامت مفید باشد و خواص غذایی فروانی را برای بدن فراهم آورد.
اگر چه ممکن است بعضی از آن ها را در اغلب مواقع به شکل پخته مصرف کنید.
۱- بروکلی
به احتمال قوی شما نیز جزو آن دسته از افرادی هستید که در کودکی جهت مصرف کلم و یا بروکلی با مادرتان بحث داشته اید، اما شاید مادرتان به شما نگفته بود که بروکلی خام خواص بیشتری نسبت به پخته آن دارد و البته ممکن است مادرتان نیز از امر بی اطلاع بوده باشد.
بروکلی حاوی مقادیر بالایی از ترکیبات گیاهی سولفورفان است که به پیشگیری از سرطان، بیماری قلبی، التهاب، افسردگی و بیماری های مضر دیگر کمک می کند و یک پژوهش در سال ۲۰۰۸ در مجله کشاورزی غذا و شیمی نشان داد که بدن هر فرد هنگامی که بروکلی خام مصرف می کند سولفورفان را با سرعت بیشتری جذب می نماید.
نتایج پژوهش دیگری در سال ۲۰۰۹ نیز حاکی از آن بود که پختن بروکلی به شیوه های متفاوت از جمله مایکروویو کردن، جوشاندن و سرخ کردن می تواند مقدار ویتامین C بروکلی را کاهش دهد. در صورتی که نمی توانید بروکلی را به صورت خام استفاده نمایید بهتر است آن را به شکل بخار پز شده مصرف کنید. این روش پختن حداقل تاثیر کمتری بر روی مواد مغذی آن دارد.
۲- پیاز
پیاز ها حاوی غلضت بالای از فلاونوئید کوئرستین هستند که مزایای فراوانی دارند از جمله مبارزه با سرطان.
اشلی والتر متخصص تغذیه ادعا می کند: «هنگامی که پیاز ها به شکل خام مصرف می شوند خواص مقابله با سرطان به میزان قابل توجهی افزایش می یابد.» طبخ آن ها می ...

سرخط اخبار