علت اصلی تصادفات جاده ای مشخص شد

دریافت خبر : جمعه ۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۲
رئیس پلیس راه کشور با اشاره به اینکه ۴۰ درصد از تصادفات جاده ای کشور بر اثر خستگی و خواب آلودگی است گفت: این آمار در استان سمنان متاسفانه به ۶۰ درصد می رسد.

به گزارش گروه اجتماعی برنا ، سردار محمدحسین حمیدی با اشاره به اینکه طرح تابستانه چند روزی است که در سراسر کشور شروع شده است افزود: طرح تابستانه پلیس راه کشور تا پایان شهریورماه ادامه دارد.
وی با بیان اینکه تابستان زمان اوج سفرهاست و استان سمنان که در مسیر کریدور شرق به غرب کشور قرار دارد تردد زیادی در این منطقه برقرار است افزود: بازدید و سرکشی از جاده های استان سمنان و نظارت بر فعالیت پلیس راه در این منطقه در دستور کار قرار دارد.
وی با بیان اینکه نرخ کشوری در حوزه تصادفاتی که براثر خستگی و خواب آلودگی رخ می دهد 38 تا 40 درصد است اعلام کرد: این در حالی است که نرخ تصادفات در این بخش در استان سمنان تا 60 درصد نیز می رسد.
حمیدی با بیان اینکه دو مقطع ما تعطیلات داریم که یکی تابستانه و دیگری تعطیلات نوروزی است و انبوهی از سفرها رخ می دهد تصریح کرد: در دنیا برای فصول مختلف سال تعطیلاتی را به صورت ثابت توزیع می کنند طوری که مردم برای سفر برنامه ریزی درستی دارند و این در حالی است که در ایران سفرها به سبب طولانی بودن تعطیلات آسیب های جدی را وارد می کند و مردم بدون برنامه قبلی سفر می ...

[ مشاهده متن کامل علت اصلی تصادفات جاده ای مشخص شد برنا نیوز ]

آخرین اخبار اجتماعی