قصه امامزاده ای که 250 سال پیش به خواب جوشقانی ها آمد

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۲:۸
قصه امامزاده ای که 250 سال پیش به خواب جوشقانی ها آمد
"جوشقان" یا "کشکان" روستایی است از توابع بخش نوبران شهرستان ساوه در استان مرکزی . این روستا در دهستان کوهپایه واقع شده و بر اساس آخرین سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۹۵ جمعیت آن ۵۰۲ نفر و مشتمل بر 320 خانوار است. راه دسترسی به این روستای زیبا از اتوبان تهران - ساوه آغاز و در ادامه به اتوبان ساوه - همدان وارد می شود.

جوشقان در ۱۷۰ کیلومتری تهران در تقاطع بخش نوبران قرار دارد. تابلوی راهنمای جوشقان در کنار جاده خودنمایی می کند و شما پس از طی مسیر ۸ کیلومتری به روستای تاریخی و زیبای دارالشهدای جوشقان می رسید. تابلوی بزرگی که بالای آن نوشته "ستارگان درخشان" با تصاویر زیبا و نورانی ۵۶ شهید گرانقدر در بدو ورود به روستا به شما خوش آمد می  گوید.
در ورودی روستا یک مجموعه بزرگ آموزشی قرار دارد که نشان از سطح بالای فرهنگ اهالی این روستا دارد.
به گزارش ایسنا، در کنار تمامی جاذبه های گردشگری تاریخی و طبیعت زیبای این روستای کهن، وجود آرامگاه زیبا و باشکوه امامزاده هاشم(ع) این روستا در کنار مسجد بزرگ و بنای یادبود شهدای جوشقان نشانگر قدمت بالای این منطقه است. این بقعه متبرکه سومین اثر فرهنگی روستای جوشقان است که شهرت آن در سالیان اخیر به جهت توسعه آن توسط اهالی و هیئت امنا در سطح استان مرکزی معروف شده است.
فرارسیدن هفته وقف فرصت مناسبی شد تا ضمن معرفی اجمالی این روستای تاریخی با بقعه متبرکه امامزاده هاشم (ع) بیشتر آشنا شویم.
به گفته رئیس اداره اوقاف و امور خیریه شهرستان ساوه، نسب شریف امام زاده هاشم ابن ...

[ مشاهده متن کامل قصه امامزاده ای که 250 سال پیش به خواب جوشقانی ها آمد ایسنا ]