امدادرسانی به ۵۰ هزار حادثه دیده سیل گلستان/اسکان موقت ۸ هزار نفر

خبرگزاری مهر شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۳:۲۶
محمدعلی هروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از تاریخ ۲۶ اسفند سال ۹۷ تا ساعت ۲۳ دوم فرودین ۵۰ هزار و ۲۳۱ نفر حادثه دیده سیل و کولاک در گلستان امداد رسانی شدند. وی افزود: از این جمعیت حدود هشت هزار و ۱۵ نفر در سالن های ورزشی، مساجد، مدارس و... اسکان موقت داده شدند. هروی در رابطه با عملکرد امداد هوایی گفت: در این ایام چهار بالگرد مستقر در گلستان ۳۵ سورتی داشته و ۹ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم بار و یک زن باردار را جا به جا کرده اند. وی با بیان اینکه یک هزار و ۵۵۱ نیروی عملیاتی در قالب ۳۴۹ تیم عملیاتی، عملیات امداد و نجات را برعهده دارند، اظهار کرد: ۴۷ دستگاه آمبولانس، ۱۱ خودروی نجات، ۲۱۶ دستگاه خودروی کمکدار و ۱۴۸ موتور پمپ لجن کش تجهیزات به کارگیری شده در عملیات امدادرسانی است. وی گفت: تاکنون بیش از ۲۱هزار بطری آب معدنی، یک هزار و ۲۹۲ چادر، ۱۶ هزار و ۷۰۴ کنسروجات، ۳۲ هزار و ۱۲۰ قرص نان، ۲۰۰ کیلوگرم برنج، هفت هزار و ۱۸۰ تخته پتو، ۱۰ هزار و ۹۱۰ بسته مواد غذایی بین حادثه دیدگان توزیع شده است.

محمدعلی هروی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار کرد: از تاریخ ۲۶ اسفند سال ۹۷ تا ساعت ۲۳ دوم فرودین ۵۰ هزار و ۲۳۱ نفر حادثه دیده سیل و کولاک در گلستان امداد رسانی شدند.
وی افزود: از این جمعیت حدود هشت هزار و ۱۵ نفر در سالن های ورزشی، مساجد، مدارس و… اسکان موقت داده شدند.
هروی در رابطه با عملکرد امداد هوایی گفت: در این ایام چهار بالگرد مستقر در گلستان ۳۵ سورتی داشته و ۹ هزار و ۸۰۰ کیلوگرم بار و یک زن باردار را جا به جا کرده اند.
وی با بیان اینکه یک هزار و ۵۵۱ نیروی عملیاتی در قالب ۳۴۹ تیم عملیاتی، عملیات امداد و نجات را برعهده دارند، اظهار کرد: ۴۷ دستگاه آمبولانس، ۱۱ خودروی نجات، ۲۱۶ دستگاه خودروی کمکدار و ۱۴۸ موتور پمپ لجن کش تجهیزات به کارگیری شده در عملیات امدادرسانی است.
وی گفت: تاکنون بیش از ۲۱ هزار بطری آب معدنی، یک هزار و ۲۹۲ چادر، ۱۶ هزار و ۷۰۴ کنسروجات ، ۳۲ هزار و ۱۲۰ قرص نان، ۲۰۰ کیلوگرم برنج، هفت هزار و ۱۸۰ تخته پتو، ۱۰ هزار و ۹۱۰ بسته مواد غذایی بین حادثه دیدگان توزیع شده است.