مشکلات مالی مالزی به کاخ سلطان هم رسید

دریافت خبر : جمعه ۲۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۱۷
مشکلات مالی مالزی به کاخ سلطان هم رسید
کوالالامپور- ایرنا- 'سلطان محمد پنجم' پادشاه مالزی در واکنش به گزارش دولت جدید این کشور مبنی بر بدهی صدها میلیارد دلاری این کشور ، اعلام کرد حقوق وی برای کمک به رفع مشکلات مالی این کشور 10 درصد کاهش می یابد.

به گزارش روز جمعه ایرنا، سلطان محمد پنجم از ایالت کلانتان مالزی ، با پیشنهاد کاهش 10 درصدی حقوق خود تا پایان دوره سلطنت وی در سال 2021 برای کمک به دولت ماهاتیر محمد در رفع مشکلات مالی کشور موافقت کرده است.
طبق این گزارش مراسم بار عام که هرساله در روز عید فطر توسط پادشاه این کشور برگزار می شد ، امسال با تایید سلطان محمد پنجم برگزار نشد و هزینه های قرار است صرف کمک به نیازمندان شود.
سلطان محمد پنجم در سال 2017 به عنوان بیست و نهمین سطان ایالت 'کلانتان' بر تخت نشست.
انتخاب پادشاه براساس قانون اساسی مالزی تنها از میان سلاطین 9 ایالت از 13 ایالت این کشور به مدت 5 سال به صورت دوره ای انجام می شود.
** ماهاتیر محمد و بدهی های این کشور
اولین مصوبه دولت ماهاتیر محمد در نخستین نشست هیات دولت وی کاهش 10 درصدی حقوق و دستمزدهای نخست وزیر و سایر اعضای دولت این کشور بود تا اولین گام و اقدام نمادین برای مقابله با بدهی های بسیار کلان این کشور انجام شود.
«ماهاتیر محمد» نخست وزیرهفتم مالزی میزان بدهی های خارجی این کشور را بیش از یک تریلیون رینگیتی (336 میلیارد دلار) اعلام کرده که به نسبت 300 ...

[ مشاهده متن کامل مشکلات مالی مالزی به کاخ سلطان هم رسید ایرنا ]