اشاره به نقش لابی های صهیونیستی؛ گناه نابخشودنی در کنگره آمریکا

دریافت خبر : سه شنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۱:۵۷
اشاره به نقش لابی های صهیونیستی؛ گناه نابخشودنی در کنگره آمریکا
پس از آنکه «ایلان عمر» نماینده تازه وارد کنگره آمریکا به نقش پررنگ لابی صهیونیستی در صحنه سیاسی این کشور اشاره کرد، موج گسترده رسانه ای و سیاسی علیه او به راه افتاده است.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، اشاره کم سابقه یک نماینده کنگره آمریکا به نقش پررنگ لابی های صهیونیستی در صحنه سیاسی این کشور وی را به هدف حملات گسترده رسانه ها و سیاستمداران جریان اصلی در آمریکا بدل کرده است.
«ایلان عمر» که یکی از دو زن مسلمانی است که در جریان انتخابات اخیر مجلس نمایندگان آمریکا به کنگره راه یافته، روز گذشته به نقش لابی موسوم به «کمیته امور آمریکا-اسرائیل» (آیپک) در آمریکا اشاره کرد. همین اشاره کافی بود تا ده ها رسانه و مقام سیاسی در آمریکا وی را به «یهودستیزی» متهم کرده و عقب نشینی و حتی مجازات وی را خواستار شوند.
هرچند عمر پیش از این هم به دلیل حمایت از کمپین موسوم به «بایکوت اسرائیل» (بی دی اس) از سوی لابی های صهیونیستی تحت فشار بود، اما جنجال تازه پس از آن آغاز شد که «گلن گرینوالد» روزنامه نگار تحقیقی با انتشار توییتی پرسید چرا عمر و «رشیده طلیب» دیگر نماینده مسلمان کنگره، به دلیل انتقاد از اسرائیل مورد حمله اعضای کنگره قرار گرفته اند.
عمر در پاسخ به این سوال، در توییتی که اشاره تلویحی به صهیونیست هاست، نوشت: «همه اش به خاطر بنجامین هاست پسر.»

در واکنش به این توییت، «باتیا اونگار سارگون» از دبیران نشریه صهیونیستی «فوروارد» به انتقاد از عمر پرداخت و از او پرسید که فکر می کند چه کسی سیاستمداران آمریکایی را حمایت مالی می کند.
عمر به صراحت پاسخ داد: «آیپک.»

با وجود آنکه حمایت آیپک و دیگر بنیادهای صهیونیستی از سیاستمداران آمریکایی موضوعی مخفی نیست و حتی بخشی از مبالغ پرداختی به نامزدهای ریاست جمهوری و کنگره آمریکا به صورت عمومی اعلام می شود، اما اشاره رسمی یک عضو کنگره به این موضوع امری کم ...

[ مشاهده متن کامل اشاره به نقش لابی های صهیونیستی؛ گناه نابخشودنی در کنگره آمریکا فارس نیوز ]

آخرین اخبار فارس نیوز