روسیا الیوم از عزیمت ناوچه های آمریکایی به سواحل سوریه خبر داد

ایرنا شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۱:۵۸
تهران - ایرنا - شبکه خبری 'روسیا الیوم' اعلام کرد، آمریکا نیروهای زمینی و مجموعه ای از کشتی های جنگی را جهت کمک به خروج نیروهای این کشور از سوریه راهی مدیترانه کرده است .

به گزارش روز شنبه این شبکه خبری، ارتش آمریکا اعلام کرده که نیروهای زمینی برای کمک به خروج نیروهای این کشور در راه سوریه هستند و ناوچه ها به منظور کمک به آنها در صورت مواجه شدن این نیروها با خطر، امنیت آنان را تامین می کنند.
ناوهواپیمابر 'کراسارج' که حامل صدها تن از نیروهای 'مارینز' (کماندوهای دریایی آمریکا) و شماری از بالگردها است، در راس کشتی های نظامی آمریکا قرار دارد.
یک مقام آمریکایی چندی پیش اعلام کرد که آمریکا خارج کردن تجهیزات نظامی اش از سوریه را آغاز کرده، اما هنوز فرآیند خروج سربازانش را از این کشور تکمیل نشده است.
خبرگزاری 'آسوشیتدپرس' نیز به نقل از مقامی که به نامش اشاره نکرده، خاطرنشان کرد که خروج تجهیزات بخشی از فرآیند خروج نیروهای آمریکای از سوریه را تشکیل می دهد.
آمریکا حدود دو هزار نیرو به منظور کمک به کردهای سوریه در این کشور مستقر کرده است. 'دونالد ترامپ' رییس جمهوری آمریکا دو هفته پیش خبر خروج نیروهای این کشور از سوریه را در توییتر اعلام کرده بود.
خاورم ** 1487 **1651

سرخط اخبار