روایتی از حضور رهبر انقلاب در منزل شهید مسیحی +عکس

مشرق نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۱۵:۸
روایتی متفاوت و خواندنی از حضور رهبر انقلاب در منزل یکی از شهدای اقلیت مذهبی کشورمان در دفاع مقدس در فضای مجازی به تازگی بازنشر یافته است.

به گزارش مشرق، صفحه ریحانه سایت KHAMENEI.IR در اینستاگرام تصویری از حضور رهبر انقلاب در منزل شهید مسیحی ژانی بت اوشانا را منتشر کرد که در ادامه می آید.
یکی از برنامه های مستمر رهبر معظم انقلاب حضرت آیت الله خامنه ای دیدار با خانواده شهدا ست. بر طبق همین برنامه رهبر انقلاب همزمان با ایام ولادت حضرت مسیح علیه السلام به دیدار خانواده های شهدای آشوری و مسیحی می روند.در تاریخ ۶۵/۱۰/۱۱ رهبر انقلاب در منزل شهید ژانی بت اوشانا حاضر شدند.روایتی از حضور ایشان در منزل این شهید در رکتاب «مسیح در شب قدر» انتشارات صهبا منتشر شده است.آنچه در ادامه می خوانید بخشی از روایت این دیدار است.
مادر با شنیدن نام «آقای خامنه ای» سراسیمه از جا بلند می شود و به طرف در میرود. ما هم پشت سر او به طرف در میدویم. در پاگرد پله ها مادر به حاج آقا خامنه ای می رسد، خوش امد میگوید و از روی عباء دست ایشان را میبوسد. من و چارلی نیز در راهرو با ایشان سلام علیک میکنیم و به داخل خانه تعارفشان میکنیم. من، چارلی و حاج اقا پشت میز ناهارخوری مینشینیم و ایشان شروع می کنند به خوش و بش کردن. بعد، از مادر میپرسند که چرا دستشان را بوسیدند؟
حاج آقا! ما در کلیسا، دست کشیشمان را می بوسیم؛ شما هم برای من مثل کشیش هستید؛ برای همین خواهش کردم که اجازه بدهید دست تان را ببوسیم.
حاج آقا عکس های روی طاقچه را نگاه میکنند و با اشاره به یکی از قابها، میپرسند این عکس شهید است؟ من سریع بلند میشوم و قاب عکس ژانی را از روی طاقچه به دست حاج آقا میدهم. ایشان به قاب عکس خیره میشوند و مادر شروع میکند از ژانی تعریف کردن.
ژانی من در کل فامیل، از همه لحاظ تک بود، از نظر ...

سرخط اخبار