بررسی بازی Ashen

زومجی شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۷
بازی Ashen تجربه ای همانند دارک سولز است که با حال و هوای آرامش بخش خود نه تنها به طرفداران این سبک پیشنهاد می شود، بلکه گیمر های جدید نیز می توانند از روند چالش برانگیز آن بهره مند شوند. با بررسی بازی Ashen همراه زومجی باشید.

استودیو فرام سافتور به همراه آثارش به قدری در دنیای بازی های ویدیویی تاثیر گذاشته است که به خودی خود توانسته است سبک جدیدی را به دنیای گیم دعوت کند. استودیو های زیادی با الهام از سری بازی های دارک سولز دست به ساخت پروژه های خود زده اند. استودیو تیم نینجا با Nioh توانست حال و هوای سامورایی را در این سبک بدمد. در آن سو حتی این سبک در بازی های دوبعدی همچون Hollow Knight نیز دیده شد. از بازی هایی که به تازگی در این سبک منتشر شده است می توان به خلاقیت استودیو مستقل A44 گیمز یعنی Ashen اشاره کرد. بازی Ashen با اینکه در مکانیزم های نقش آفرینی دارای چندین ایراد بسیار جزئی است اما توانسته است یک تجربه سولز-مانند لذت بخش را به طرفداران این سبک هدیه کند.
دنیای Ashen مدتی است که خدای خود را از دست داده است و تاریکی سرتاسر آن را فرا گرفته است. به تازگی روزنه امیدی به دنیای این بازی روی آورده است و نوری در گوشه کنار آن به دنیا آمده است. همانند سبک های داستانی مشابه شما تنها کسی هستید که می توانید دنیای این بازی را نجات دهید. در این راستا شما به یکی از شخصیت های دیرین بازی کمک می کنید که به هدف خود برسد و پاکی را باری دیگر در دنیای خود خلق کند.
جلوه های هنری بازی در سبک مینیمالیسم طراحی شده است و توانسته است سازگاری بسیار دوست داشتنی با دنیا و داستان اثر داشته باشد. از همان ابتدا شما شخصیت خود را با استفاده از یک سیستم شخصی سازی بسیار ساده طراحی و کاراکتر بی چهره خود را راهی دنیا می کنید. البته از آنجا که شاهد یک محصول مستقل هستیم در قسمت های زیادی از Ashen ساده سازی دیده می شود که البته در عین حال هنرنمایی سازندگان در ...

سرخط اخبار