16 میلیون و 200 هزار دلار کالا از استان مرکزی صادر شد

اکو نیوز شنبه ۲۲ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۹
اقتصاد ایران: اراک - مدیرعامل شرکت شهرک های استان مرکزی گفت: 16 میلیون و 200 هزار دلار کالا امسال از صنایع کوچک و متوسط شهرک ها و نواحی صنعتی این استان به نقاط مختلف جهان صادر شد.

«مصطفی آمره» روز شنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: وزن کالاهای صادراتی صنایع کوچک استان مرکزی بیش از 24 هزار و 957 هزار تن برآورد می شود.
وی ادامه داد: بیشترین کالاهای صادراتی استان مرکزی از واحدهای مستقر در شهرک های صنعتی خیرآباد اراک، دلیجان، خمین، ایبک آباد، اراک و ناحیه صنعتی شهید بابایی به نقاط مختلف جهان صادر شده است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی بیان کرد: بیشترین کالاهای صادراتی صنایع کوچک مستقر در شهرک ها و نواحی صنعتی این استان به عراق، ترکیه و افغانستان صادر شده است.
آمره اظهار داشت: اکنون کنسرسیوم صادراتی سنگ، نفت و گاز در استان مرکزی فعالیت خود را آغاز کرده اند و کنسرسیوم شرکت های مدیریت صادرات و ساختمان نیز در حال تشکیل و راه اندازی است.
وی ادامه داد: افزایش سطح دانش اعضای کنسرسیوم، کمک هزینه تامین زیرساخت های مورد نیاز برای بازار هدف شامل هزینه خرید و یا اجاره سردخانه، استخدام کارمند محلی تبلیغات و اطلاع رسانی در بازارهای هدف، حمایت در خصوص انتقال و افزایش فناوری و پرداخت یارانه حضور در نمایشگاه های و حضور هیات های صنعتی تجاری خارجی در کشورهای مختلف از مهمترین برنامه های حمایتی به کنسرسیوم های صادراتی است.
مدیرعامل شرکت شهرک های صنعتی استان مرکزی اضافه کرد: چهار شرکت صادراتی در بخش های فلزی، سنگ، نفت و گاز نیز در استان تشکیل شده و حمایت های بسیاری نیز برای این شرکت ها برنامه ریزی شده است.
آمره گفت: سه هیات اقتصادی امسال از کشور عراق و یک هیات اقتصادی از کشور سوریه از ظرفیت های شهرک ها و نواحی صنعتی استان مرکزی بازدید کرده اند و قراردادهای مشارکتی مهمی نیز بین شرکت های داخلی با کشورهای مذکور ...

سرخط اخبار