ای سید ما ای مولای ما دعا کن برای ما/ امام عصر(عج) چه یارانی می خواهند؟/ چگونه با امام زمان(عج) ارتباط برقرار کنیم +تصاویر و مولودی

جهان نیوز جمعه ۶ اردیبهشت ۱۳۹۸ ساعت ۱۰:۸
حضرت مهدى(عج) در زمان پدر بزرگوارش امام حسن عسکرى(ع) در شب جمعه نیمه شعبان سال ۲۵۵ هجری قمری متولّد شد و ولادتش بر مردم پوشیده ماند و بردن نامش تا روزى که خداوند فرمان ظهورش را دهند، روا نیست.

گروه فرهنگی جهان نیوز ، حسام زبیراوی: امام زمان(ع) هم نام و هم کنیه حضرت پیامبر اکرم(ص) است. در روایات آمده است که شایسته نیست آن حضرت را با نام و کنیه، اسم ببرند تا آن گاه که خداوند به ظهورش زمین را مزیّن و دولتش را ظاهر گرداند.
القاب:
مهدى، خاتم، منتظر، حجت، صاحب الامر، صاحب الزمان، قائم و خلف صالح.
شیعیان در دوران غیبت صغرى ایشان را «ناحیه مقدسه» لقب داده بودند. در برخى منابع بیش از 180 لقب براى امام زمان(ع) بیان شده است.
منصب:
معصوم چهاردهم، امام دوازدهم شیعیان و بر پاکننده اولین حکومت واحده جهانى در دوره آخر الزمان.
تاریخ ولادت: نیمه شعبان سال 255 هجرى.
برخى روز تولد آن حضرت را هشتم شعبان و برخى دیگر 23 رمضان دانسته اند. سال تولد آن حضرت را نیز برخى 256 و برخى 258 دانسته اند.
محل تولد: سامرا (در سرزمین عراق کنونى).
ای سید ما ای مولای ما دعا کن برای ما
دریافت.mp4
نسب پدرى: ابو محمد، حسن بن على بن محمد بن على بن موسى بن جعفر بن محمد بن على بن حسین بن على بن ابى طالب(ع).
نام مادر: نرجس. نام اصلىِ وى ملیکه، دختر یشوعاى، فرزند قیصر روم است. برخى گفته اند که نام وى صیقل مى باشد.
چطور می شود امام زمان(عج) را دید؟
دریافت فیلم
مدت امامت: امامت آن حضرت در دو مرحله است که به «غیبت صغرى» و «غیبت کبرى» شهرت یافته است.
مدت «غیبت صغرى» از هنگام ولادت آن حضرت، در سال 255 تا سال 329 هجرى، به مدت 74 سال بوده است. و «غیبت کبرى» از سال 329 هجرى آغاز و تاکنون ادامه یافته است. این غیبت همچنان ادامه دارد تا خواست خداوند منان بر ظهور آن حضرت تعلق گیرد. در آن زمان، غیبتش به پایان مى رسد وحکومت اسلامى، در ...