جنجال سگ شدن یک بازیگر در «عشق ثگی»

برترینها یکشنبه ۲۳ دی ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴۴
سرپرست شورای نظارت و ارزشیابی بر تئاتر مدعی شد: نمایش «عشق ثگی» برخلاف برخی نظرات عجولانه و اشتباه، به تقبیح نگهداری حیوانات خانگی و تأثیرگذاری آن بر سرد شدن روابط زوجین اشاره دارد.

خبرگزاری فارس: نمایش «عشق ثگی» به کارگردانی امید غفاری از ۱۱ دی ماه روی صحنه رفته و لباس چرم و قلاده ای که بازیگر این نمایش به تن دارد، برخی اذهان را به سمت بردگی جنسی سوق داده است.
انتقادات زیادی در فضای مجازی به این نمایش وارد شد که برخی از آنها را در ادامه می خوانید:
*«اخیرا تئاتری با نام «عشق ثگی» به کارگردانی امید غفاری مجوز اجرا گرفته و از یازدهم دی ماه 97 نیز به روی صحنه رفته است. این تئاتر که در سایه غفلت وزارت ارشاد به کار خود ادامه می دهد، به صورت عجیبی نه تنها با فرهنگ بومی کشور همخوانی ندارد که به صورت عریانی به ارزش ها و اصول اخلاقی نیز دست اندازی می کند. نمایش بردگی جنسی و پرداخت عشق به سگ و گربه توسط کارکتر زن داستان از نکات عجیب این تئاتر است»
*«یکی از نکات زننده در طول تئاتر جایگزینی شخصیت های انسانی به جای سگ و گربه است. بازیگرانی که روی صحنه چهاردست و پا راه می روند و قلاده آن ها دست بازیگر زن داستان است. این نوع تصویر در ابتدا چیزی جز بردگی جنسی و فرقه های انحرافی جنسی را در ذهن تداعی نمی کند»
سیدوحید فخرموسوی سرپرست جدید شورای نظارت و ارزشیابی بر تئاتر در این زمینه به خبرنگار تئاتر گفت: متأسفانه برداشت ها از این نمایش و تفکر قالب آن اشتباهاست ما کارشناسان خود را برای بازبینی و و خواندن و باز هم بازبینی دوباره کار در حین اجرا فرستاده ایم و این تعابیر کاملاً زمین تا آسمان با آن چیزهایی که از این نمایش برداشت می شود، مغایر است.
وی در این باره مدعی شد: من حتی نظر کارشناسان را هم در این رابطه می توانم منتشر کنم که این نمایش در راستای تقبیح نگهداری سگ و گربه و حیوانات خانگی و ایجاد روابط سرد در زندگی ...

سرخط اخبار