تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب وکار دانش بنیان

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۱۵
تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب وکار دانش بنیان
رئیس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری با اشاره به واگذاری اراضی متروکه به شرکت های دانش بنیان گفت: بر اساس توافق به عمل آمده با شهرداری تهران فرهنگسراهایی که فعال نیستند و سینماهای متروکه تبدیل به کارخانه نوآوری می شود.

اسماعیل قادری فر در گفت وگو با ایسنا با اشاره به توسعه همکاری های معاونت علمی با شهرداری تهران، خاطر نشان کرد: این همکاری در راستای باز آفرینی پهنه های صنعتی متروک و همچنین بافت فرسوده شهری و تبدیل آن به کارخانه نوآوری است.
وی با بیان اینکه پهنه های متروکه به کارخانه های نوآوری و محل های کسب و کارهای دانش بنیان تبدیل خواهد شد، یادآور شد: اساس این همکاری بر تغییر کاربری پهنه های متروکه صنعتی موجود در شهر تهران است که به دلیل اجرای قانون انتقال صنایع آلاینده به شعاع 120 کیلومتری از سطح شهر تهران ایجاد شده اند.
قادری فر با اشاره به نمونه های واگذار شده از این اراضی به شرکت های دانش بنیان، خاطر نشان کرد: با همکاری مالک، شهرداری و معاونت علمی با این شرط که هزینه های تغییر کاربری ایجاد نشود، به کارخانه نوآوری تبدیل می شوند.
رییس مرکز توسعه فناوری های راهبردی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری در خصوص تغییر کاربردی اراضی متروکه وابسته به شهرداری توضیح داد: برخی از فرهنگسراها که فعالیت و کارایی زیادی ندارند و یا برخی از خانه های تاریخی که طبق قانون در اختیار شهرداری قرار دارند، بر اساس ...

[ مشاهده متن کامل تبدیل سینماهای متروکه و فرهنگسراهای غیرفعال به محل کسب وکار دانش بنیان نسیم آنلاین ]