80 درصد زندانیان نیازمند کمک هستند/40 درصد زنان زندانی هیچ ملاقات کننده ای ندارند

دریافت خبر : شنبه ۵ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۲۶
80 درصد زندانیان نیازمند کمک هستند/40 درصد زنان زندانی هیچ ملاقات کننده ای ندارند
معاون قوه قضائیه و رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور با بیان اینکه 80 درصد افراد زندانی، فقیر و نیازمند کمک هستند، گفت: این آمار نشان می دهد که خانواده زندانیان با مشکلات عدیده ای دست و پنجه نرم می کنند.

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمان، اصغر جهانگیر عصر امروز در بزرگداشت روز نسیم مهر، ویژه حمایت از خانواده مددجویان زندانیان اظهار داشت: در محیط زندان به دلیل شرایط جدید، فاصله میان خانواده زندانی ایجاد شده و شرایطی که در بیرون داشته و نقش های خود را از جمله پدری، همسری و مدیریت را از دست بدهد.
رئیس سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور گفت: ما به عنوان جامعه اسلامی که در همه زمینه ها می تواند الگو باشد، باید تلاش کنیم از جمعیت کیفری خود بکاهیم و در این راستا مسئولان نظام از جمله رهبری به بحث کاهش جمعیت کیفری اشاره داشتند، لذا به عنوان کار خداپسندانه همه باید در این عرصه گام برداریم.
وی ابراز داشت: خانواده زندانیان که هیچ نقشی در وقوع جرم توسط زندانی ندارند، با گرفتار شدن سرپرست خانواده، گرفتاری مضاعفی پیدا می کنند و بعضا در معرض نگاه های سنگین اجتماعی قرار گرفته و فرزندان آنها تحت الشعاع قرار می گیرند.
جهانگیر ادامه داد: زمینه های بدهکاری، افسردگی و بعضا بزهکاری خانواده زندانی نیز ممکن می شود، لذا باید این افراد را مشمول حمایت های مادی و معنوی خود قرار دهیم تا از بابت ...

[ مشاهده متن کامل 80 درصد زندانیان نیازمند کمک هستند/40 درصد زنان زندانی هیچ ملاقات کننده ای ندارند فارس نیوز ]

آخرین اخبار عمومی