معزلی به نام سود تسهیلات بانکی!

دریافت خبر : پنج شنبه ۲۱ تیر ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۸
معزلی به نام سود تسهیلات بانکی!
سال هاست که تولیدگنندگان با معزلی که خود باید حلالی برای چرخیدن چرخه تولیدات ملی باشند دست به گریبان هستند، معزلی به نام سود تسهیلات بانکی!

به گزارش بانکداران ۲۴ ( Banker )، سال گذشته بود که بانک مرکزی بخشنامه ای مبنی بر کاهش سود تسهیلات بانکی به ۱۸ درصد را به کلیه بانک ها ابلاغ کرد تا بتواند از این طریق سهمی در چرخش چرخه تولید ایفا کند، اما به نظر می رسد این سود هم دردی را از تولیدکنندگان و اصناف دوا نمی کند و این تنها ظاهر مسئله است، زیرا برخی از بانک ها بدون توجه به مصوبه شورای پول و اعتبار تسهیلات را با سودهای بالا و با چاله کنی ها بسیار به درخواست کنندگان ارائه می کنند.
اما درست از وقتی که شورای پول و اعتبار با پیشنهاد بانک ها مجبور به کاهش سود تسهیلات شد ، هرج و مرج در بانک ها به وضوح دیده می شود، در واقع این نهادها برای ارائه تسهیلات پایین نیز موانع زیادی را برای مشتریان می تراشند به طوری که این آشفتگی حتی صدای مسؤولان را هم در آورده است. 
سال گذشته سیف در حاشیه نشست هیئت دولت در جمع خبرنگاران از کاهش نرخ سود تسهیلات با قید شروطی،گفت: آخرین مصوبه شورای پول و اعتبار نرخ سود 18 درصدی را برای تسهیلات بانکی در نظر گرفته ، اما چون اکنون قیمت تمام شده تجهیز بانک ها بالاتر است، در بخشنامه جدید ابتدا کاهش نرخ سود ...

[ مشاهده متن کامل معزلی به نام سود تسهیلات بانکی! بنکر ]