تشکر ظریف از موضع دولت لبنان علیه اجلاس ضد ایرانی ورشو

دریافت خبر : دوشنبه ۲۲ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۴
وزیر امور خارجه کشورمان، با بیان اینکه راه حل در سوریه باید توسط مردم این کشور تعیین شود نه دیگران، گفت: بازگشت شرافتمندانه و امن آوارگان سوری در کوتاه ترین مدت، یکی از روش های مهم تضمین امنیت و آرامش در سوریه است.

آفتاب نیوز :
محمدجواد ظریف که برای دیدار با مقامات لبنانی در بیروت به سر می برد در نشست خبری مشترک با «جبران باسیل» وزیر خارجه لبنان و در جمع خبرنگاران ضمن ابراز خرسندی از حضور در بیروت عنوان کرد: بسیار خوشحالم که در سالروز انقلاب اسلامی ایران که ما را به مردم خودمان متکی کرد از کشور لبنان که یک دموکراسی در این منطقه است و متکی به مردم لبنان توانسته افتخار آفریند، بازدید می کنم.
وی از مهمان نوازی دولت و مردم لبنان و جبران باسیل سپاسگزاری کرد و گفت: من به دولت و مردم و رهبران لبنانی تشکیل دولت مبتنی بر آرای مردم در لبنان را تبریک عرض می کنم و امیدوارم این دولت باعث رشد و شکوفایی بیشتر مردم لبنان شود.
رئیس دستگاه دیپلماسی کشور ادامه داد: برای جمهوری اسلامی ایران باعث افتخار است که در کنار مردم لبنان بوده و همواره در کنار مردم لبنان خواهد بود و ما آمادگی داریم در همه حوزه هایی که دوستان لبنانی آمادگی برای همکاری دارند دست همکاری را به سوی لبنان دراز کنیم.
به گزارش شبکه خبری العالم، ظریف تصریح کرد: همکاری ایران و لبنان علیه هیچکس نیست و به نفع همه است، به ویژه به نفع مردم ایران و لبنان.
وی با بیان اینکه حوزه های مختلفی برای همکاری دو کشور در حوزه اقتصادی و سایر حوزه ها وجود دارد، اظهار کرد: هم بخش خصوصی و هم بخش دولتی ایران آمادگی دارند که در کنار بخش خصوصی و دولتی لبنان به همکاری بپردازند.
ظریف همچنین از موضع قوی دولت لبنان علیه اجلاس ورشو سپاسگزاری کرد و گفت: مشکل منطقه و جهان ما مشکل تجاوز و اشغالگری رژیم صهیونیستی است. نباید اجازه دهیم دیگران با ایجاد خطرات تصنعی، خطر واقعی را از منطقه ما به فراموشی بسپارند.
رئیس ...

[ مشاهده متن کامل تشکر ظریف از موضع دولت لبنان علیه اجلاس ضد ایرانی ورشو آفتاب نیوز ]