۲۰ هزار تن خرمای استان بوشهر صادر می شود

دریافت خبر : چهارشنبه ۲۳ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۴:۳۲
۲۰ هزار تن خرمای استان بوشهر صادر می شود
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت بوشهر کیفیت خرمای استان را بسیار مطلوب دانست و گفت: سالانه بیش از ۱۵۰ هزار تن خرما در بوشهر تولید که فقط ۲۰ هزار تن آن به کشورهای دیگر صادر می شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بوشهر ، سیدحسین حسینی محمدی ظهر امروز در حاشیه مراسم افتتاح نمایشگاه بین المللی خرما در استان بوشهر اظهار داشت: استان بوشهر دارای ظرفیت و توانمندهای مطلوبی در حوزه صادرات محصولات کشاورزی به ویژه خرما است و همواره برنامه ریزی های استانی و ملی برای حمایت بیشتر از بنگاه های اقتصادی برای کسب سهم بیشتری از بازارهای هدف صادراتی است.
حسینی محمدی با اشاره به تولید بیش از 150 هزار تن خرما به صورت سالانه در استان تاکید کرد: سرمایه گذاری در حوزه فرآوری خرما و صنایع وابسته می توان برای ایجاد ارزش افزوده بیشتر و همچنین کسب بازارهای صادارتی گسترده تر کمک قابل توجهی کند.
وی از استقرار 70 غرفه در نخستین جشنواره و نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته در بوشهر خبرداد و بیان کرد: در نخستین جشنواره و نمایشگاه تخصصی خرما و صنایع وابسته 6 استان خرماخیز و سایر نقاط کشور برای معرفی و عرضه انواع محصولات خرمایی و شرکت های تولیدکننده ماشین آلات صنایع وابسته توانمدی خود را در 70 غرفه تا 24 آبان ارائه کرده اند.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان بوشهر هدف از برگزاری این ...

[ مشاهده متن کامل ۲۰ هزار تن خرمای استان بوشهر صادر می شود خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم