کندی روند تخصیص ارز مواد اولیه، دامن تولید را می گیرد

دریافت خبر : سه شنبه ۳۰ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۹:۴
کندی روند تخصیص ارز مواد اولیه، دامن تولید را می گیرد
سخنگوی انجمن صنعت تایر ایران گفت: تولیدکندگان این صنعت خواستار تسریع در تخصیص ارز واردات مواد اولیه تایر هستند زیرا تعلل در این زمینه، تولید و اشتغال در این صنعت را با خطر مواجه می کند.

ایران اکونومیست -
به گزارش ایران اکونومیست؛ «مصطفی تنها» افزود: در نسخه اولیه آخرین فهرست 25 کالای اولویت های تخصیص ارز وزارت صنعت، معدن و تجارت، هیچ نشانی از مواد اولیه صنعت تایر ملاحظه نشد، آن هم در حالی که واردات تایر سنگین ساخته شده، مشمول دریافت ارز تشخیص داده شده بود.
به گفته وی، این موضوع جای تعجب داشت و مطمئن بودیم اشتباهی رخ داده است؛ به همین دلیل پس از رایزنی انجمن صنعت تایر با دفتر معاون اول رئیس جمهوری و همچنین وزارت صنعت، معدن و تجارت، اصلاحیه ای درخواست شد تا مواد اولیه صنعت تولید تایر نیز در اولویت های تخصیص ارز گنجانده شود.
این مقام صنفی اظهار داشت: با این وجود، از 2 هفته پیش تاکنون که نامه مربوطه به بانک مرکزی ابلاغ شده، اما در عمل هیچ اقدامی انجام نشده و به همین دلیل همه پروفرم های مواد اولیه در بانک ها معطل مانده است.
وی بیان داشت: با افت و خیزهای ارزی، کارخانجات تولیدی با کمبود مواد اولیه مواجه و مجبور به کاهش تولید شدند تا دستکم از توقف خطوط تولیدی جلوگیری شود.
تنها تصریح کرد،«اگر این مشکل در چند روز آینده حل نشود، صنعت تولید تایر کشور با مشکل اساسی مواجه ...

[ مشاهده متن کامل کندی روند تخصیص ارز مواد اولیه، دامن تولید را می گیرد ایران اکونومیست ]