تصویب ۸ قطعنامه علیه اسرائیل

دریافت خبر : شنبه ۲۶ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۹:۱۷
تصویب ۸ قطعنامه علیه اسرائیل
مجمع عمومی سازمان ملل هشت قطعنامه علیه اسرائیل تصویب کرد که یکی از این قطعنامه ها درباره لزوم عقب نشینی اسرائیل از جولان سوریه است. برای اولین بار آمریکا علیه قطعنامه سالیانه صادره از سوی مجمع عمومی سازمان ملل در محکومیت اشغالگری اسرائیل علیه بلندی های جولان رای داد.

به گزارش جهان نیوز به نقل از ایسنا، شبکه خبری اسکای نیوز گزارش داد، یکی از هشت قطعنامه ای که مجمع عمومی سازمان ملل علیه اسرائیل تصویب کرده درباره جولان اشغالی است و بر لزوم عقب نشینی اسرائیل از این منطقه تاکید دارد. پیش نویس این قطعنامه مورد تایید ۱۵۱ کشور قرار گرفت اما آمریکا و اسرائیل علیه آن رای دادند. ۱۴ کشور نیز به این قطعنامه رای ممتنع دادند.
این رای مخالف آمریکا مغایر موضع گیری سابق این کشور است که همواره رای ممتنع به این مساله می داد.۱۵۱ کشور قطعنامه غیرالزام آور کمیته وابسته به مجمع عمومی سازمان ملل را تایید کردند.
نیکی هیلی، نماینده واشنگتن در سازمان ملل گفته است، این قطعنامه بی فایده و کاملا بر ضد اسرائیل است.وی اعتراض آمریکا به این قطعنامه را با ادعای نقش نظامی ایران در سوریه توجیه کرد.
هفت قطعنامه دیگری که سازمان ملل تصویب کرده درباره مساله فلسطین است. قطعنامه اول در خصوص ارائه کمک بین المللی به فلسطینی هاست که مورد تایید ۱۶۱ کشور قرار گرفت. قطعنامه دوم درباره آوارگان فلسطینی و حقوق قانونی آنهاست که مورد تایید ۱۵۵ کشور قرار گرفت.
قطعنامه سوم درباره نقش اهمیت ...

[ مشاهده متن کامل تصویب ۸ قطعنامه علیه اسرائیل جهان نیوز ]