اعزام ماشین آلات و خودروهای نظامی سپاه به مناطق سیل زده

مشرق نیوز شنبه ۳ فروردین ۱۳۹۸ ساعت ۴:۴۱
فرمانده سپاه کربلا از اعزام و به کارگیری ماشین آلات سنگین امدادی سپاه و حتی خودروهای نظامی به شهرستان های سیل زده خبر داد.

به گزارش مشرق ، م حمدحسین بابایی فرمانده سپاه کربلا درباره اقدامات سپاه در سیل چند روز گذشته مازندران در جمع خبرنگاران اظهار کرد: وظیفه سپاه این است که در حوادث مترقبه و غیرمترقبه در خط مقدم امدادی باشد.
وی افزود: در سیل چند روز اخیر نیز ۲۰۰ پاسدار و نیروهای بسیجی زودتر از همه دستگاه ها به صورت سازمان یافته برای کمک به مردم سیل زده سیمرغ، بهنمیر، میاندورود، هزارجریب، ساری و نکا وارد عمل شدند.
فرمانده سپاه کربلا یادآور شد: در بخش مهندسی اعزام و به کارگیری ماشین آلات سنگین امدادی سپاه و حتی خودروهای نظامی به شهرستان های سیل زده صورت گرفت.
وی تصریح کرد: نیروهای امدادی بسیج برای مقابله با بحران به صورت عملی وارد میدان شدند از توزیع مواد غذایی بین سیل زدگان تا به کارگیری قایق ها و جت اسکی های سپاه برای نجات جان مردم محاصره شده در سیل بخشی از اقدامات امدادی سپاه بود.
بابایی در پایان با توضیح این نکته درباه اینکه اقدامات سپاه دیده نمی شود و مسؤولان در گزارش ها خود از نهادی رسمی که زیرنظر دولت هستند نام می برند اما از اقدامات سپاه حرفی نمی زنند، گفت: هر چند اقدامات سپاه و بسیج نیازی به برجسته شدن در بین مردم ندارد چون مردم دارند خدمات سپاه را می بینند اما این انتظار از مسؤولان و رسانه ها می رود برای تقویت و تشویق روحیه مردمی در مشارکت های عمومی حضور امدادی سپاه و بسیج را گزارش دهند.