قیمت دلار و بنزین در بودجه ۹۸ چه تغییری خواهند کرد؟

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۸:۳۸
قیمت دلار و بنزین در بودجه ۹۸ چه تغییری خواهند کرد؟
احمد مرادی، عضو کمیسیون انرژی به همراه جهانبخش محبی نیا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور در گفتگو با تجارت نیوز، به سوالاتی در رابطه با تعیین نرخ بنزین و دلار در لایحه بودجه سال 98 پاسخ می دهند.

آذر ماه هر سال زمان ارائه لایحه بودجه به مجلس است. قیمت بنزین و قیمت دلار دو نرخی هستند که تعیین آنها در لایحه بودجه با اظهارنظرهای متفاوتی روبرو خواهد شد و تعیین این دو نرخ همواره در مجلس محل بحث نمایندگان و دولت است.
به گزارش تجارت نیوز، احمد مرادی، عضو کمیسیون انرژی به همراه جهانبخش محبی نیا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه کشور در گفتگو با تجارت نیوز، به سوالاتی در رابطه با تعیین نرخ بنزین و دلار در بودجه پاسخ می دهند.
جهانبخش محبی نیا، عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس در رابطه با قیمت دلار در لایحه بودجه سال آینده می گوید: باید دولت براساس تصمیمات کارشناسی، سقف نرخ دلار را در لایحه بودجه مشخص کند. اما آن چه که مشخص است اگر دولت بخواهد با نرخ ۴۲۰۰ تومانی دلار را در بودجه محاسبه کند، بدون شک بودجه منطبق بر واقعیات موجود در کشور و انطباق آن با شرایط اقتصادی کشور نخواهد بود.
وی در پاسخ به این سوال که تا چه حد ممکن است دولت نرخ ۴۲۰۰ تومانی را پیشنهاد بدهد، می افزاید: بسیار بعید می دانم که نرخ ۴۲۰۰ تومانی در لایحه بودجه ۹۸ در نظر گرفته شود. چرا که هم منطقی و هم قابل دفاع نیست. از ...

[ مشاهده متن کامل قیمت دلار و بنزین در بودجه ۹۸ چه تغییری خواهند کرد؟ تجارت نیوز ]