ششمین معدن طلای خوسف شناسایی شد

دریافت خبر : دوشنبه ۲۸ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۶:۱۷
ششمین معدن طلای خوسف شناسایی شد
فرماندار شهرستان خوسف با بیان اینکه ششمین معدن طلای خوسف در منطقه خوسف شناسایی و مجوز بهره برداری صادر شده است گفت: ۱۵ میلیارد تومان تسهیلات به بخش خصوصی برای فعال کردن معدن طلا در حال پرداخت است.

- اخبار استانها -
محمد شفیعی در گفت وگو با خبرنگار تسنیم از بیرجند اظهار داشت: ششمین معدن طلای شهرستان خوسف بعد از معدن طلای شادان، خونیک، ماهرآباد، قلعه زری و معدن مشترک هیردبین خوسف و نهبندان در منطقه کودکان شهرستان خوسف شناسایی و مجوز بهره برداری از آن صادر شده است.
وی افزود: مبلغ 15 میلیارد تومان تسهیلات نیز به بخش خصوصی بابت فعال کردن این معدن درحال پرداخت است.
فرماندار شهرستان خوسف گفت: در نقطه نقطه این شهرستان گنج هایی شناسایی شده از جمله سنگ های قیمتی عقیق سرخ و آبی خور، سنگ های تزئینی قلعه زری و کشاورزی منحصربه فرد با محصولات خاص از جمله گل نرگس، عناب، زعفران و انگور این شهرستان است.
شفیعی بیان کرد: دامداری با 14 هزار نفر شتر، 68 واحد پرورش مرغ تخمگذار و گوشتی، 32 واحد پرورش شترمرغ، 113 هزار رأس گوسفند سبک و سنگین، صنایع دستی خاص از پارچه و پنبه مله، کوزه گری و آهنگری و گردشگری جذاب از شهر تاریخی و زنده خوسف، مقبره ابن حسام، روستاهای بکر خور و آرک، گل، آبگرم معدنی لوت، آبترش شهرستانک، کویرودق اکبرآباد، گواب خوسف و جنگل نخاب از جاذبه ها و ظرفیت های این شهرستان ...

[ مشاهده متن کامل ششمین معدن طلای خوسف شناسایی شد خبرگزاری تسنیم ]

آخرین اخبار خبرگزاری تسنیم