میوه ای پاییزی که مانند مواد مخدر سرخوشتان می کند!

دریافت خبر : جمعه ۲۵ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۱۹:۲۹
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید صدوقی یزد گفت: مصرف میوه ی «به»، شادی آور و مقوی معده است لذا مصرف آن برای افرادی که از رفلاکس معده یا به اصطلاح ترش کردن گلایه دارند، به ویژه به صورت رب بسیار موثر است.

به گزارش  تابناک یزد ، سید کاظم کاظمینی، متخصص طب ایرانی در گفتگو با ایسنا میوه «به» را از میوه های پاییزه ذکر کرد و گفت: مصرف این میوه که در طعم های شیرین، ترش و میخوش وجود دارد، از خواص زیادی برخوردار است.
عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی یزد با بیان این که مصرف «به» و فرآورده های آن بعد و قبل از غذا تاثیراتی خلاف یکدیگر می گذارند، تصریح کرد: مصرف رب، مربا، خورشت به آلو و دمنوش به در هنگام خالی بودن معده، منجر به یبوست و در صورت پر بودن معده، ملین خواهد بود.
وی از خواص دیگر این میوه به تاثیر آن بر ویار حاملگی یاد کرد و گفت: این میوه برای زنانی که دارای تهوع و ویار در دوران حاملگی هستند، موثر است و در این رابطه توصیه می شود هر روز صبح چند لقمه نان برشته را در رب این میوه بزنند و آهسته آهسته میل کنند.
کاظمینی با بیان این که زیاده روی در مصرف این میوه ی پاییزی به ویژه به صورت خام منجر به بروز سکسکه می شود، اضافه کرد: لعاب «به دانه» که یکی از قسمت های این میوه محسوب می شود، برای برطرف شدن خشکی حلق و گلو و سرفه های ناشی از خشکی و گرمی نیز مفید است.
میوه به یا بهی دارای گوشت خشک و ...

[ مشاهده متن کامل میوه ای پاییزی که مانند مواد مخدر سرخوشتان می کند! تابناک ]