مناطق مرزی اولویت ماست

دریافت خبر : سه شنبه ۲۲ آبان ۱۳۹۷ ساعت ۲۳:۳۰
هشتمین جلسه مشترک شورای توسعه و امنیت پایدار شرق و غرب کشور، عصر امروز سه شنبه 22 آبان به ریاست وزیر کشور در محل وزارت کشور برگزار شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری صدا و سیما، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی وزارت کشور؛ رحمانی فضلی در این جلسه افزود: جلسات این شورا بسیار هماهنگ و با پشتیبانی مناسب و اقدام به موقع اعضای شورا به خوبی برگزار می شود و نتایج خوبی داشته است.
وی به نقش صداو سیما در حوزه فرهنگی مناطق مرزی اشاره و تاکید کرد: توجه به ابعاد مختلف مناطق مرزی و زیبایی های این مناطق باید یکی از اولویت های اصلی رسانه ها باشد و پوشش اخبار مناطق مرزی خصوصا نکات مثبت این مناطق همت بیشتری می طلبد.
وزیر کشور خاطرنشان کرد: با توجه به رفع موانع اجرایی تصویب نامه توسعه و تسهیل سرمایه گذاری در شرق و غرب کشور مانند صدور ضمانت نامه از سوی سازمان برنامه و بودجه کشور مبنی بر تضمین پرداخت 50 درصد تخفیف نرخ سود مصوب شورای پول و اعتبار برای تسهیلات اعطایی در مناطق مشمول طرح در شرق و غرب کشور و هم چنین تضمین بیمه طرح های مناطق مشمول به صورت 100 درصد در مقابل حوادث ضدامنیتی مقرر شد، نحوه پرداخت اعتبارات و هزینه ها به صورت خودکار و با برنامه ریزی به موقع انجام شود تا آنها هم بتوانند در زمان مقرر طرحهای خود را به پایان برسانند.
وزیر ...

[ مشاهده متن کامل مناطق مرزی اولویت ماست واحد مرکزی خبر ]